Wiadomości

Drogi i chodniki mogą być oblodzone

15 stycznia 2017, 15:39, red
Na drogach i chodnikach znów może być bardzo ślisko. IMGW wydało ostrzeżenie dla kilku województw – w tym dla lubuskiego. W nocy i nad ranem temperatura może spać do minus 6 stopni.

Informacje o zagrożeniach podaje Wydział Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego. - Od godz. 19:00 dnia 15.01.2017 do godz. 08:00 dnia 16.01.2017 prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, przy gruncie od -6°C do -4°C – czytamy w komunikacie wydanym przez wydział.

Gorzowski oddział ENERIS Surowce jest w pełnej gotowości do zabezpieczenia przejezdności gorzowskich ulic i bezpieczeństwa kierujących. Przez całą noc pracownicy ENERIS będą pełnili dyżur i monitorowali stan dróg. Do wyjazdu na ulice i podjęcia działań w ramach „Akcji zima” przygotowana jest flota zimowa – 10 pługopiaskarek, które przewiduje kontrakt, a także 3 pojazdy, które również zostaną wykorzystane w razie potrzeby. Przygotowany jest również zapas mieszanki piaskowo-solnej.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości