Wiadomości

2,5 tysiąca za deser autorstwa samego prezydenta

15 stycznia 2017, 22:03, Marcin Kluwak
To chyba najdroższy deser w historii miasta – 2500 złotych zapłacili właściciele księgarni Daniel za wykwintne danie, które przygotuje sam prezydent Wójcicki.

Trójwarstwowa kompozycja smaków – puszystość bitej śmietany, wyrafinowany smak smażonych ciastek i malinowa kwaskowatość. - Ta niepowtarzalna kompozycja to istny raj w ustach – obiecuje Jacek Wójcicki, który przygotuje dla zwycięzców licytacji to niesamowite danie. Za deser, który prezydent miasta przygotuje w domu ofiarodawców zapłacono aż 2500 złotych! Autor tego deseru przekonuje, że to coś wyjątkowego. - Jest to deser robiony ze smażonych ciastek zbożowych z dodatkiem zagęszczonego słodzonego mleczka, z lekko osłodzoną bitą śmietaną i kwaśnymi malinami. Prezydent Gorzowa nie po raz pierwszy „wystawił” na licytację swoje kulinarne umiejętności. Wcześniej Wójcicki przygotowywał jajecznicę z dwunastu jaj oraz sernik. Wylicytowane kwoty zawsze wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na scenie zlokalizowanej na Starym Rynku w Gorzowie wylicytowano wiele fantów – wśród nich było też niesamowite – jedyne w swoim rodzaju serce z włóczki wykonane z 306 elementów – o wymiarach 4 x 4 metry. - Osoba która wylicytuje to serce będzie mogła je wykorzystać jako narzutę na duże łóżko lub jako koc, będzie można też je powiesić na ścianie – mówiła pomysłodawczyni Paulina Prucnal. Ostatecznie wielkie serce zostało zlicytowane za kwotę 500 złotych.

W Gorzowie pieniądze do puszek zbierało blisko 500 wolontariuszy, którzy zrzeszeni byli w trzech sztabach – w klubie u Szefa, Gimnazjum numer 9 oraz w Zespole Szkół Gastronomicznych.

AKTUALIZACJA:

godz. 22:15 W Klubie u Szefa do godziny 22:15 uzbierano ponad 30 000 złotych - informuje szefowa sztabu - Marta Cićwierz. Liczenie pieniędzy może potrwac do 5 rano. 

godz. 22:55 Z licytacji na scenie na rzecz WOŚP uzbierano 23 000 złotych - informuje jeden z prowadzących - Daniel Zieliński.

Fotoreportaż


1/9 Finał WOŚP w Gorzowie

1/9 Finał WOŚP w Gorzowie

2/9 Finał WOŚP w Gorzowie

2/9 Finał WOŚP w Gorzowie

3/9 Finał WOŚP w Gorzowie

3/9 Finał WOŚP w Gorzowie

4/9 Finał WOŚP w Gorzowie

4/9 Finał WOŚP w Gorzowie

5/9 Finał WOŚP w Gorzowie

5/9 Finał WOŚP w Gorzowie

6/9 Finał WOŚP w Gorzowie

6/9 Finał WOŚP w Gorzowie

7/9 Finał WOŚP w Gorzowie

7/9 Finał WOŚP w Gorzowie

8/9 Finał WOŚP w Gorzowie

8/9 Finał WOŚP w Gorzowie

9/9 Finał WOŚP w Gorzowie

9/9 Finał WOŚP w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości