Wiadomości

2 lutego ruszy nowy blok w EC Gorzów!

13 stycznia 2017, 12:56, Marcin Kluwak
2 lutego oficjalnie ruszy nowoczesny blok w Elektrociepłowni Gorzów. Inwestycja warta 700 milionów złotych jest już ukończona – podje portal rynekinfrastruktury.pl. Blok ma być opalany gazem spod Dębna i Międzychodu

– Obecnie na placu budowy Elektrociepłowni Gorzów trwają ostatnie prace rozruchowe, ale można powiedzieć, że realizacja inwestycji jest w fazie finalnej – poinformowała w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Sandra Apanasionek z biura prasowego Polskiej Grupy Energetycznej Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Uroczyste otwarcie nowego bloku nastąpi 2 lutego. Jak się nieoficjalnie dowiedział portal gorzowianin.com, do Gorzowa tego dnia mają przyjechac najwyższe władze państwowe.

-Nowy blok gazowo-parowy stanowi niezależny, kompletny obiekt energetyczny, wyposażony we wszystkie systemy niezbędne dla jego prawidłowej pracy. Blok opalany będzie w głównej mierze gazem zaazotowanym, wydobywanym lokalnie w okolicach Dębna oraz Międzychodu, co pozytywnie wpływa na jego konkurencyjność cenową. Dzięki wykorzystaniu paliwa gazowego elektrociepłownia może dostarczać czyste i ekologicznie ciepło mieszkańcom 125-tysięcznego Gorzowa Wielkopolskiego.

Gorzowski projekt o wartości ok. 700 mln zł brutto jest częścią programu inwestycyjnego Grupy do 2020 r. o wartości kilkudziesięciu miliardów złotych. Nakłady na realizację wszystkich inwestycji w I połowie 2015 r. wyniosły 3,3 mld zł i były o 49 proc. wyższe, niż w analogicznym okresie 2014 r.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości