Tania działka już od lutego

12 stycznia 2017, 13:12, aw
Prace zakończone, dokumentacja gotowa. Jeszcze na styczniowej sesji rady miasta, gorzowscy radni zdecydują czy projekt wejdzie w życie.

Tania działka to program, który prezydent Jacek Wójcicki zapowiedział w ubiegłym roku. Chodzi o to, że każdy gorzowianin będzie mógł kupić działkę budowlaną na wyznaczonych terenach za 25 procent jej wartości. Ceny działek oczywiście zależą od powierzchni i jej umiejscowienia.

- Zakończyliśmy prace nad projektem. Wszystkie dokumenty są już gotowe. Przed nami ostatnie formalności, czyli głosowanie radnych. To oni na styczniowej sesji rady miasta zdecydują czy uchwała wejdzie w życie, a co za tym idzie będzie można ruszyć z programem – opowiada Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Jeżeli radni przyjmą uchwałę, to miasto będzie gotowe ogłoszenie pierwszych przetargów już w lutym. Jednak, aby kupić działkę za bezcen trzeba będzie spełnić odpowiednie warunki.

Po pierwsze, chętne osoby będą mogły rozpocząć budowę na działce po wpłaceniu15 procent wartości gruntu. Następnie w ciągu dwóch lat dom musiałby zostać wybudowany. A w okresie do 4 lat należałoby tam zamieszkać. Dopiero wtedy gorzowianie będą musieli zapłacić pozostałe 10 proc. i działka stanie się ich własnością.

Działki, które będzie można kupić w ramach programu znajdują się przy ul. Międzychodzkiej i Wągrowieckiej oraz Poznańskiej i Rodła.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości