Wiadomości

Postępowanie wyjaśniające w sprawie doktor H.

11 stycznia 2017, 13:51, Anna Warchoł
Po interwencji portalu gorzowianin.com, do dyrektora wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego zaczęły wpływać oficjalne skargi na doktor H. Są już pierwsze efekty.

We wtorek 10 stycznia poruszyliśmy po raz kolejny temat doktor Lindy H., która jest lekarzem POZ i udziela pomocy lekarskiej w nocy lub w dni świąteczne w przychodni przy ul. Piłsudskiego.

Jak się okazało, po interwencji portalu gorzowianin.com i zachęcania osób, które w jakikolwiek sposób czują się pokrzywdzone przez panią doktor H., aby zaczęły wysyłać oficjalne skargi do doktora Andrzeja Szmita, dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. To on sprawuje piecze nad nocną i świąteczną podstawową opieką zdrowotną. Do tej pory było to jedynie opisywanie swoich sytuacji i skandalicznego zachowania doktor H. na forach internetowych. Jednak po naszym artykule Skandaliczne zachowanie pani doktor? Oficjalnych skarg nie ma do doktora Szmita wpłynęło dziewięć oficjalnych skarg.

- Wszystkie osoby, które przysłały maile na moją prywatną skrzynkę otrzymały dzisiaj ode mnie odpowiedź, że zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające. Jeśli będzie powód do tego, to zostanie również wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Każda z tych osób otrzyma również maila z wynikami postępowania – komentuje doktor Andrzej Szmit.

Szef pogotowia przyznaje, że jeżeli zarzuty wobec doktor H. Potwierdzą się, to będzie miał olbrzymi problem, ponieważ w Gorzowie brakuje lekarzy chętnych do pracy. - Doktor H. ma tyle dyżurów, ponieważ jest najbardziej dyspozycyjną osobą. Pracuje tylko u nas. Jeżeli będę musiał ją zwolnić, to będę miał problem z obsadzeniem nawet jednej czwartej dyżurów w przychodni – tłumaczy Szmit.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości