Wiadomości

Przestój na budowie obwodnicy Gorzowa

10 stycznia 2017, 13:15, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Wielu kierowców niepokoi fakt, że na budowie węzła przy Kasprzaka czy Kostrzyńskiej od kilku tygodniu nie widać robotników. Jak się okazuje, prace tak szybko nie zostaną wznowione.

Do redakcji portalu gorzowianin.com docierały informacje, że od Świąt Bożego Narodzenia na węźle przy Kostrzyńskiej oraz na Kasprzaka nie widać robotników. A to dosyć ważna informacja dla kierowców, którzy podróżują trasą S3 i obwodnicą Gorzowa.

Tym bardziej, że od kilku miesięcy zamknięty jest całkowicie węzeł na Kostrzyńskiej, a od listopada 2016 jest nieczynny wjazd z ul. Kasprzaka na S3 w kierunku Zielonej Góry, przez co kierowcy muszą korzystać z objazdów.

- Pracuje w Skwierzynie i męczącym jest uczęszczanie przez Murzynowo lub Deszczno, a do wjazdu na S3 przy TPV zbyt daleko z osiedla Górczyn wracać – pisze do naszej redakcji Pan Michał i pyta się, kiedy prace na węźle Kasprzaka zostaną zakończone.

Nie mamy oczywiście dobrych wiadomości. Tak jak informowaliśmy pod koniec listopada – prace na węźle Kasprzaka zakończą się w kwietniu 2017 roku. Również dopiero wiosną na pozostałych węzłach pojawią się robotnicy.

- Wykonawca ma zapisane w kontrakcie, że w okresie zimowym czyli od 15 grudnia do 15 marca może zejść z budowy ze względy na złe warunki atmosferyczne. Tak jest również w tym przypadku, temperatura spada poniżej zera oraz pada śnieg. Dopiero kiedy pogoda pozwoli, będzie mógł wrócić na plac budowy. Oczywiście czy zrobi to przed 15 marca, zależy wyłącznie od niego. Według umowy może spokojnie zawiesić inwestycje na te trzy miesiące – tłumaczy Anna Jakubowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Oficjalne otwarcie drugiej nitki obwodnicy Gorzowa zaplanowano na kwiecień 2017 roku. Jednak wszystko wskazuje na to, że prace zostaną ukończone dopiero w maju.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości