Wiadomości

Gorzów dostał rządowe pieniądze na Walczaka

6 stycznia 2017, 12:21, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Bierzarina i Łukasińskiego stanie się faktem. Miasto znalazło się na ministerialnej liście i dostanie dofinansowanie w wysokości 15,6 mln zł.

Jeszcze pod koniec zeszłego roku władze Gorzowa obawiały się o to czy projekt rozbudowy drogi krajowej nr 22 znajdzie się na liście i dostanie dofinansowanie w ramach programu infrastruktura i środowisko. - Inwestycja warta aż 59 mln zł będzie możliwa do zrealizowana wyłącznie przy rządowym wsparciu – mówił Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Co prawda gorzowski projekt nie znalazł się na szczycie, ale na ostatnim miejscu listy – jednak najważniejsze jest to, że miasto otrzyma 15,6 mln zł z ministerstwa rozwoju na rozbudowę ul. Walczaka, Bierzarina i Łukasińskiego do dwóch pasów jezdni.

To oznacza, że władze Gorzowa będą mogły w końcu rozstrzygnąć przetarg, który został ogłoszony w kwietniu 2016 roku. Na liście firm, którzy spełnili warunki udziału w postępowaniu znalazło się 8 wykonawców – taka lista została opublikowana w grudniu 2016 roku. Na złożenie swoich ofert dotyczących modernizacji DK 22 mają czas do końca stycznia 2017 roku.

Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. A wykonawca będzie mógł ruszyć z pracami w tym lub w przyszłym roku. Firma będzie miała 2 lata na ukończenie inwestycji.

Przypominamy, że druga nitka na Walczaka zostanie położona na pasie zieleni za torowiskiem. Według projektu, tory tramwajowe mają znajdować się pośrodku i oddzielać od siebie kierunki jazdy. Ponadto w ramach prac zostanie przebudowane rondo Gdańskie oraz skrzyżowanie z ul. Szarych Szeregów. Jeżeli chodzi o Bierzarina i Łukasińskiego, to tam oprócz drugiej jezdni, modernizację przejdzie skrzyżowanie obu ulic, a także skrzyżowanie z ul. Jedwabniczą.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości