Wiadomości

Zwróćmy uwagę na bezdomnych

6 stycznia 2017, 08:17, red
fot. KWP Gorzów
Nadejście zimy niesie za sobą zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, którzy szczególnie narażeni są na działanie niskich temperatur.

Problem bezdomności nasila się zwłaszcza w okresie zimowym i dotyka przede wszystkim osoby samotne, bez dachu nad głową, nieporadne życiowo, które szukają schronienia bardzo często w opuszczonych zabudowaniach, na terenie ogródków działkowych czy piwnicach. Dlatego tak ważna jest natychmiastowa i zdecydowana, gdy zobaczymy osoby bezdomne. Szybkie poinformowanie służb może uchronić te osoby nie tylko przed wychłodzeniem organizmu, ale i przed śmiercią.

Dlatego też policjanci odwiedzają wszystkie miejsca, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo napotkania tych osób, którym chcą pomóc. Mundurowi monitorują również tereny dworców, przystanków autobusowych czy parków miejskich – wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą spędzać zimę. Policjanci prewencji informują, jakie placówki zaangażowane są w walce z bezdomnością.

Pamiętajmy jednak, że każdy może pomóc w rozwiązaniu problemu bezdomności, każdy z nas może uratować ludzkie życie takim osobom. Wszelkie sygnały, zgłoszenia będzie traktowane przez służby priorytetowo i z najwyższą uwagą, gdyż w takich wypadkach każda minuta wychłodzenia organizmu ma znaczenia dla zdrowia i życia. Wojewoda Lubuski uruchomił jak co roku telefon alarmowy - 800 109 160, pod który możemy dzwonić, gdy zauważymy osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie organizmu. Warto pamiętać o tych, którzy w życiu mieli nieco mniej szczęścia i uratować im życie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Ratujemy bezdomnych

1/6 Ratujemy bezdomnych

2/6 Ratujemy bezdomnych

2/6 Ratujemy bezdomnych

3/6 Ratujemy bezdomnych

3/6 Ratujemy bezdomnych

4/6 Ratujemy bezdomnych

4/6 Ratujemy bezdomnych

5/6 Ratujemy bezdomnych

5/6 Ratujemy bezdomnych

6/6 Ratujemy bezdomnych

6/6 Ratujemy bezdomnych

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości