Kobylogórska w tym roku do remontu

5 stycznia 2017, 12:41, aw
fot. czytelnik
Wojewoda lubuski zatwierdził listę wniosków, które otrzymają rządowe dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek. Na przebudowę ul. Kobylogórskiej władze Gorzowa otrzymają 3 mln.

W listopadzie 2016 roku została ogłoszona lista rankingową projektów remontów i przebudów dróg w ramach tzw. schetynówek. Na liście znalazła się propozycja z Gorzowa – przebudowa ul. Kobylogórskiej. Teraz wojewoda lubuski Władysław Dajczak zatwierdził inwestycje, które dostaną rządowe wsparcie.

Na krótkiej liście znalazł się drugi etap przebudowy ul. Kobylogórskiej, który obejmie odcinek od kanału Ulgi do skrzyżowania z ul. Krótką. Cała inwestycja ma kosztować 7,3 mln zł. Natomiast ministerialne dofinansowanie będzie wynosiło 3 mln zł. To oznacza, że miasto będzie musiało jak najszybciej ogłosić przetarg, a wykonawca który go wygra będzie miał czas na ukończenie inwestycji do końca 2017.

Co zostanie zrobione w ramach przebudowy ulicy? Na 650 metrach drogi zostanie nie tylko wylany nowy asfalt, ale również przebudowane zostaną chodniki, pojawi się ścieżka rowerowa. Ponadto przy Szkole Podstawowej nr 4 zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskiem. Przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą doświetlone.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości