Myśliborska doczeka się dwóch pasów

3 stycznia 2017, 13:11, aw
Jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku ma zostać ogłoszony przetarg na rozbudowę ul. Myśliborskiej w Gorzowie. Prace będą podzielone na etapy i potrwają dwa lata.

Każdy, kto jechał ul. Myśliborską w godzinach szczytu, czyli zmian w gorzowskich fabrykach znajdujących się w strefie ekonomicznej – wie, że przejazd tamtędy obarczony jest długim staniem w korku.

Na szczęście już niedługo to się zmieni, ponieważ ul. Myśliborska zostanie rozbudowana do dwóch jezdni w każdą stronę.

Rozbudowa będzie dotyczyła 2-kilometrowego odcinka drogi od ronda Szczecińskiego przy Tesco do skrzyżowania z ul. Dobrą – tam powstanie w przyszłości rondo, które będzie łączyło się ze zjazdem z węzła S3.

- Prace będą prowadzone etapami i rozpoczną się od ronda Szczecińskiego. Pierwszy etap będzie obejmował odcinek od ronda do wysokości stacji paliw Orlen. Będziemy starali się uzgodnić z firmą, która wygra przetarg taki harmonogram prac, aby jak najmniej utrudnić życie kierowcom – podkreśla Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Przetarg na rozbudowę ul. Myśliborskiej ma zostać ogłoszony w ciąg najbliższych trzech miesięcy, tak aby robotnicy na plac budowy weszli w trakcie wakacji. - Trzeba pamiętać, że równocześnie będzie prowadzona przebudowa ul. Kostrzyńskiej. Ruch ma Myśliborskiej na pewno będzie odbywał się wahadłowo. Jednak, kiedy roboty się zakończą będziemy mieli piękną dwujezdniową drogę – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Na tę inwestycję zostało przeznaczonych łącznie 3 mln zł. Planowane zakończenie robót to 2019 rok.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości