Wiadomości

Trzej Królowie pojawią się w Gorzowie [wideo]

2 stycznia 2017, 14:00, aw
fot. Dawid Nowakowski
Po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli. Uczestnicy przejdą w przemarszu ze Starego Rynku do "Gorzowskiego Betlejem" na placu Grunwaldzkim. Start w piątek o godz. 14.

Chociaż to będzie dopiero trzecia edycja Orszaku Trzech Króli w Gorzowie, to impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością - w poprzednich dwóch edycjach orszaku brało udział ponad 12 tys. mieszkańców.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli wystartuje o godz. 14 ze Starego Rynku i następnie przejdzie ul. Sikorskiego, Chrobrego i Mieszka I do „Gorzowskiego Betlejem” na Placu Grunwaldzkim.

Natomiast o godz. 15 na placu Trzej Królowie wraz z orszakiem oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus i złożą dary. W Orszaku Trzech Króli udział wezmą nasi wielcy Polacy - Józef Piłsudski i Tadeusz Kościuszko oaz św. brat Albert Chmielowski i bł. ojciec Honorat Koźiński, którzy swoim życiem pokazali, jak można zagospodarować otrzymaną wolność. Na placu Grunwaldzkim odegrane zostaną sceny biblijne – spotkanie z Herodem i jego dworem.

W programie przewidziano również wspólne śpiewanie kolęd, spotkanie z Herodem i jego dworem. walka dobra ze złem oraz aniołów z diabłami o dusze.

W orszaku udział weźmie ks. Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Władysław Daczak, wojewoda lubuski oraz Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. A także gorzowscy żużlowcy, wojsko polskie i kadeci klas wojskowych.

A tak było podczas Orszaku Trzech Króli w 2016 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości