Wiadomości

Prace na Kostrzyńskiej ruszą wiosną 2017 roku

29 grudnia 2016, 12:40, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Zezwolenia na realizację inwestycji podpisane. W styczniu prezydent Gorzowa planuje ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Kostrzyńskiej. Same prace mają ruszyć najpóźniej w czerwcu.

W czwartek 29 grudnia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do podpisania decyzji zezwolenia na realizację przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. Sama decyzja liczy 15 stron, do tego są cztery załączniki – jeden z załączników to projekt budowlany, który ma aż 24 tomy.

Podpisanie decyzji daje władzom Gorzowa zielone światło na ogłoszenie przetargu. - Chcemy ogłosić przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej już w styczniu 2017 roku, tak aby móc go rozstrzygnąć do końca marca. Natomiast z samymi pracami wykonawca mógłby ruszyć w maju lub najpóźniej w czerwcu – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Prace będą prowadzone na 3-kilometrowym odcinku drogi od Placu Słonecznego do węzła na S3. Jednocześnie zostanie zmodernizowane torowisko od Placu Słonecznego do pętli na Wieprzycach – tam tramwaj pojedzie tylko po jednym torze.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas do końca 2018 roku realizację tego zadania. Co istotne inwestycja będzie prowadzona etapami. - Harmonogram robót będzie ustalany z wykonawcą. Założenie jest takie, aby jak najdłużej utrzymać ruch wahadłowy, jednak w pewnym momencie drogę będzie trzeba całkowicie zamknąć. Kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia, bo w wakacje ruszy również pierwszy etap rozbudowy ul. Myśliborskiej – tłumaczy prezydent Wójcicki.

Prace na Kostrzyńskiej będą polegały przede wszystkim na przebudowie odwodnienia ulicy, budowy od podstaw drogi, chodników i ścieżki rowerowej. Pojawi się też nowe ledowe oświetlenie. Przebudowane zostanie tez skrzyżowanie z ulicą Dobrą. Na środku – tuż przed skrzyżowaniem powstaną wysepki.

Jeżeli chodzi o torowisko, to od Placu Słonecznego do pętli na Wieprzycach będzie tylko jeden tor. Pierwsza „mijanka”, która też pozwoli tramwajom na zmianę kierunku jazdy zostanie wybudowana na wysokości cerkwi. Tam znajduje się obecnie przystanek w kierunku centrum. Od tego momentu, aż do samej pętli ruch odbywać ma się tylko jednym torem – z dodatkową mijanką i przystankami – na wysokości Kostrzyńskiej 30 (tam obecnie znajduje się przystanek). Później znów ruch odbywać się będzie jednym torem.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości