Prace na Kostrzyńskiej ruszą wiosną 2017 roku

29 grudnia 2016, 12:40, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Zezwolenia na realizację inwestycji podpisane. W styczniu prezydent Gorzowa planuje ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Kostrzyńskiej. Same prace mają ruszyć najpóźniej w czerwcu.

W czwartek 29 grudnia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do podpisania decyzji zezwolenia na realizację przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. Sama decyzja liczy 15 stron, do tego są cztery załączniki – jeden z załączników to projekt budowlany, który ma aż 24 tomy.

Podpisanie decyzji daje władzom Gorzowa zielone światło na ogłoszenie przetargu. - Chcemy ogłosić przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej już w styczniu 2017 roku, tak aby móc go rozstrzygnąć do końca marca. Natomiast z samymi pracami wykonawca mógłby ruszyć w maju lub najpóźniej w czerwcu – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Prace będą prowadzone na 3-kilometrowym odcinku drogi od Placu Słonecznego do węzła na S3. Jednocześnie zostanie zmodernizowane torowisko od Placu Słonecznego do pętli na Wieprzycach – tam tramwaj pojedzie tylko po jednym torze.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas do końca 2018 roku realizację tego zadania. Co istotne inwestycja będzie prowadzona etapami. - Harmonogram robót będzie ustalany z wykonawcą. Założenie jest takie, aby jak najdłużej utrzymać ruch wahadłowy, jednak w pewnym momencie drogę będzie trzeba całkowicie zamknąć. Kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia, bo w wakacje ruszy również pierwszy etap rozbudowy ul. Myśliborskiej – tłumaczy prezydent Wójcicki.

Prace na Kostrzyńskiej będą polegały przede wszystkim na przebudowie odwodnienia ulicy, budowy od podstaw drogi, chodników i ścieżki rowerowej. Pojawi się też nowe ledowe oświetlenie. Przebudowane zostanie tez skrzyżowanie z ulicą Dobrą. Na środku – tuż przed skrzyżowaniem powstaną wysepki.

Jeżeli chodzi o torowisko, to od Placu Słonecznego do pętli na Wieprzycach będzie tylko jeden tor. Pierwsza „mijanka”, która też pozwoli tramwajom na zmianę kierunku jazdy zostanie wybudowana na wysokości cerkwi. Tam znajduje się obecnie przystanek w kierunku centrum. Od tego momentu, aż do samej pętli ruch odbywać ma się tylko jednym torem – z dodatkową mijanką i przystankami – na wysokości Kostrzyńskiej 30 (tam obecnie znajduje się przystanek). Później znów ruch odbywać się będzie jednym torem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości