Windy pojawią się w przychodniach

28 grudnia 2016, 13:16, aw
Cztery gorzowskie przychodnie doczekają się w 2017 roku wind. Wszystko po to, aby ułatwić osobom starszym i niepełnosprawnym korzystanie z opieki zdrowotnej. Obecnie władze miasta starają się o rządowe dofinansowanie.

W 2017 roku cztery przychodnie czeka rewolucja – po wielu latach w końcu zostaną tam wybudowane windy. Chodzi o placówki przy ul. Mieszka I, Baczyńskiego, Piłsudskiego i Gwiaździstej, które należą do miasta.

Budynki są nieprzystosowane do osób niepełnosprawnych i starszych, które mają problem z poruszaniem się, a wejście po schodach to dla nich nie lada wyczyn.

Całkowity koszt inwestycji do 860 tys. zł. Miasto podczas listopadowej sesji rady miasta zabezpieczyło na ten cel 300 tys. zł. Z kolei 80 tys. zł dołoży Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. O pozostałe 300 tys. zł władze ubiegają się w ministerstwie – chcą, aby środki na ten cel zostały przekazane z PERRONu.

Co istotne, jeżeli władzom Gorzowa uda się uzyskać rządowe dofinansowanie, to inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana do końca przyszłego roku.

- Wszędzie planujemy windy zewnętrzne. Jednak najtrudniej będzie w przychodni przy ul. Mieszka I, ponieważ budynek jest wpisany do rejestru zabytków. Dlatego też winda będzie tak wkomponowana w budynek, że nie będzie jej widać. Mamy nadzieję, że na początku przyszłego roku dostaniemy dofinansowanie oraz pozwolenie na budowę i będziemy mogli ruszyć z pracami – opowiada Paweł Jakubowski, dyrektor ZGM.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości