Wiadomości

Fajerwerki pod lupą policji

28 grudnia 2016, 09:17, inf. prasowa
fot. KWP
W związku ze zbliżającym się Sylwestrem lubuscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży granicznej i służby celnej kontrolują miejsca sprzedaży materiałów pirotechnicznych. Kontrole odbywają się również w Gorzowie.

Koniec grudnia to czas kiedy wiele osób zaopatruje się w fajerwerki oraz zimne ognie, aby w sylwestrową noc hucznie powitać Nowy Rok. To także czas, gdy w wielu marketach, sklepikach oraz na straganach powstają stanowiska poświęcone materiałom pirotechnicznym.

Podczas wzmożonych kontroli policja oraz straż graniczna sprawdza legalność pochodzenia fajerwerków oraz to, czy są wyposażone w obowiązkową instrukcję obsługi w języku polskim. Sprawdzane są także miejsca ich przechowywania, które muszą być zaopatrzone w gaśnice proszkowe, koc gaśniczy oraz tabliczki informacyjne.

Najważniejsze jednak jest, aby fajerwerki i zimne ognie były sprzedawane osobom, które są uprawnione do ich zakupu, czyli osobom pełnoletnim. Policjanci każdorazowo przypominają sprzedawcom, iż zgodnie z obowiązującym prawem, za udostępnianie materiałów pirotechnicznych osobom nieletnim grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Kontrole będą przeprowadzane do Nowego Roku. Każda osoba trudniąca się handlem materiałami pirotechnicznymi w sposób niezgodny z prawem, musi liczyć się z tego konsekwencjami.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości