Pijani kierowcy i wypadki. Świąteczne podsumowanie

27 grudnia 2016, 12:47, red
fot. KWP
11 wypadków i 32 pijanych kierowców – lubuscy policjanci podsumowali działania „Boże Narodzenie” prowadzone w całym regionie. W samym Gorzowie zatrzymano aż 8 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Od piątku 23 grudnia do poniedziałku 26 grudnia prowadzone były policyjne działania „Boże Narodzenie”. - Na drogach można było zauważyć zwiększoną ilość policyjnych patroli. Policjanci z drogówki dokonywali kontroli podczas których sprawdzana była trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców, uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów – mówi Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W ciągu czterech dni na terenie województwa lubuskiego doszło do 11 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 19 zostało rannych.

Ten najtragiczniejszy wypadek wydarzył się w drugi dzień świąt w Lipkach Wielkich. Około godziny 18:30 kierujący renault twingo z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka pojazdem BMW. W wyniku tego zdarzenia, 19-letni pasażer renault zginął na miejscu. Pozostali uczestnicy zostali przewiezieni do szpitali. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Dokładne okoliczności i przyczyny tego wypadku wykaże postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

- Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami tego wypadku o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gorzowie przy ul. Wyszyńskiego 122 lub telefonicznie pod nr 95 738 20 78 i 997 – apeluje Kimet.

Do zdarzeń drogowych dochodziło najczęściej przez niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Ponadto lubuscy policjanci zatrzymali aż 32 pijanych kierowców. W samym Gorzowie było to 8 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Poza zatrzymanymi uprawnieniami, odpowiedzą przed sądem.  

Rekordzistą okazał się 48-letni mężczyzna, który w niedzielę 25 grudnia w okolicach Baczynydoprowadził do zdarzenia drogowego. - Wszystko działo się około godz. 20. Policjanci zostali wezwani do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca jednego z nich miał być pod wpływem alkoholu. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że mężczyzny nie ma w samochodzie. Policjanci znaleźli 48-latka idącego drogą w kierunku Wysokiej. Okazało się, że mężczyzna ma w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu - opowiada Maciej Kimet. Oprócz tego 48-latek miał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości