Wiadomości

Bulwar nad Kłodawką. Gorzowianie mają głos

27 grudnia 2016, 10:51, aw
fot. Anna Warchoł
Jak mieszkańcy Gorzowa chcieliby spędzać czas nad Kłodawką? Jakie atrakcje powinny pojawić się na planowanej wzdłuż rzeki ścieżce? Miejscy urzędnicy chcieliby poznać odpowiedzi na te pytania, więc zapraszają na specjalne spotkania.

Pod koniec września jako pierwsi informowaliśmy o tym, że nad Kłodawką ma powstać około 5-kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa. Trakt miałby przebiegać od ul. Wyszyńskiego przez ul. Roosevelta, Mickiewicza, Dąbrowskiego, następnie przez Łokietka, park Róż, przetnie ul. Sikorskiego i Garbary, a zakończy się na Bulwarze Zachodnim tuż przy Wildomie.

Gorzowscy urzędnicy zachęcają mieszkańców do udziału w specjalnych spotkaniach i podzielenia się opinią na temat tego, jak miałaby wyglądać w przyszłości ścieżka pieszo-rowerowa.

- Zachęcamy wszystkich gorzowian, którzy chcieliby mieć wpływ na przyszły wygląd tej ważnej z punktu widzenia atrakcyjności przyrodniczej i turystycznej miasta ścieżki. Zależy nam na poznaniu oczekiwań i potrzeb mieszkańców w różnym wieku i o zróżnicowanych wymaganiach. Zapraszamy rowerzystów i pieszych, młodzież i seniorów, rodziców i ich pociechy oraz każdego, komu leży na sercu atrakcyjność Kłodawki – komentuje Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Zebrane podczas spotkań opinie, projektanci wykorzystają podczas opracowania koncepcji trasy nad Kłodawką. Wszystko po to, aby dopasować trasę do potrzeb gorzowian jak najlepiej. Realizacją tego zadania zajmie się firma Augmen z Zielonej Góry. Ścieżka miałaby powstać w 2018 roku.

Terminy spotkań

5 stycznia

godz. 12:00 -spotkanie warsztatowe Dom Historii Miasta (dawny Lamus), ul. Sikorskiego 5

godz. 17:00 - spotkanie warsztatowe Dom Historii Miasta (dawny Lamus), ul. Sikorskiego 5

7 stycznia

godz. 12:00 - spacer badawczy wzdłuż rzeki, startujemy na bulwarze pod Wildomem

godz. 14:00 - spotkanie warsztatowe Dom Historii Miasta (dawny Lamus), ul. Sikorskiego 5

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości