Wiadomości

Połamane drzewa i zerwane linie energetyczne

27 grudnia 2016, 09:17, aw
fot. Marcin Kluwak
Od poniedziałku lubuscy strażacy wyjeżdżali do 35 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. W samym Gorzowie i okolicach było to 7 interwencji.

W poniedziałek 26 grudnia centrum zarządzania kryzysowego wojewody lubuskiego wydało komunikat o silnym wietrze, który w porywach może osiągać nawet 100 km/h. Prognozy potwierdziły się i lubuscy oraz gorzowscy strażacy mieli pełne ręce roboty.

Od wczoraj gorzowscy strażacy wyjeżdżali do interwencji związanych z silnym wiatrem 7 razy. Najczęściej były to połamane gałęzie i konary leżące na gorzowskich chodnikach. Były również dwie poważniejsze interwencje.

- O godz. 14 mieliśmy wyjazd do Dąbroszyna, gdzie konar drzewa spadł na dach domu i lekko uszkodził jego konstrukcję. Na szczęście wszystko zastało szybko naprawione. Właściciel miał niezbędna materiały i tylko potrzebował naszej pomocy oraz drabiny. Z kolei o godz. 19.30 w Kamieniu Małym drzewo spadło na drogę – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Natomiast w całym województwie lubuskim strażacy wyjeżdżali łącznie do 35 interwencji. Wiatr dał się również we znaki energetyce. Enea Gorzów na godz. 6 rano we wtorek 27 grudnia odnotowała siedem uszkodzonych linii średniego napięcia oraz brak zasilania 47 trafostacji.

Co istotne, w dalszym ciągu nad naszym regionem bardzo mocno wieje – w porywach nawet do 90 km/h.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości