Wiadomości

Miał dwa promile - uciekał przed policją

19 grudnia 2016, 18:50, Marcin Kluwak
fot. Pomoc Drogowa Anhol
Pijany kierowca mercedesa wpadł w policyjne sidła na osiedlu Słonecznym. Wcześniej szukali go policjanci, bo doprowadził do kolizji z dwoma autami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Całe zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut przed godziną 15. Według informacji uzyskanych od naszych czytelników najpierw kierowca mercedesa doprowadził do kolizji z dwoma innymi autami – w okolicach osiedla Staszica w Gorzowie. Takie informacje napływały do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji. Ten poderwał do akcji wszystkie patrole znajdujące się w pobliżu. Po kilkunastu minutach jeden z patroli – z poddziałów prewencji – zauważył poszukiwane auto w okolicach Placu Słonecznego. Mercedesa udało się zatrzymać w jednej z bocznych uliczek tuż przy skrzyżowaniu Słoencznej i Placu Słonecznego. - Policjanci, gdy podeszli do samochodu i otworzyli drzwi poczuli silną woń alkoholu – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca mercedesa jest kompletnie pijany. Pierwsze badanie wykazało u niego blisko dwa promile alkoholu. - Kierowca mercedesa był agresywny, nie chciał reagować na polecenia policjantów – dodaje Jaroszewicz. Po przeprowadzeniu czynności został odwieziony do policyjnej izby zatrzymań. Tam wytrzeźwieje i będzie przesłuchiwany przez śledczych.

Równocześnie trwa dochodzenie mające na celu ustalenie z iloma samochodami kierujący mercedesem – 41-letni mieszkaniec Gorzowa – doprowadził do kolizji.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości