Wiadomości

Zobacz, jakie świąteczne atrakcje przygotował Gorzów

8 grudnia 2016, 14:32, red/inf. prasowa
fot. Anna Warchoł
Piękne świąteczne dekoracje, mikołajkowe propozycje nie tylko dla najmłodszych oraz jarmark połączony z miejską wigilią – to oznacza, że jest coraz bliżej świąt.

Świąteczną atmosferę widać już na ulicach Gorzowa. Rodzinną fotografię, upamiętniającą tegoroczne święta można zrobić, wsiadając do świetlnych sań Mikołaja na skwerze naprzeciwko katedry. Obok sań ciągniętych przez renifera stanęła 11-metrowa choinka z wielkimi prezentami. Świątecznie zrobiło się również na Starym Rynku, gdzie obok drugiej choinki oko przykuwają cztery świetlne bombki. Pod największą z nich można przejść.

Dodatkowo, 12 grudnia o godz. 10:00 kilkanaście choinkowych drzewek udekorują najmłodsi gorzowianie własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.

W weekend warto odwiedzić Filharmonię Gorzowską, gdzie w piątek, 9 grudnia o godz. 19.00, odbędzie się koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową pt. „Cicha noc” z udziałem chórów ze Szczecina, Gorzowa i Zielonej Góry. W okresie przedświątecznym nie może zabraknąć Wigilii Narodów, przygotowanej przez Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej. Wspólne kolędowanie przedstawicieli różnych kultur oraz wymienianie się przepisami na bożonarodzeniowe potrawy to już gorzowska tradycja.

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 15.00, do wspólnego stołu w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Wawrzyniaka zasiądą: Łemkowie, Ukraińcy, Romowie, Poleszucy, Wilniucy, Lwowiacy i przedstawiciele mniejszości żydowskiej.

Od 16 do 18 grudnia na Starym Rynku ponownie pojawią się tradycyjne domki kupieckie i stoiska wypełnione słodkościami, upominkami czy świątecznymi dekoracjami. To ostatnia okazja, by zaopatrzyć się m.in. w oryginalne prezenty dla bliskich od lokalnych kupców i rękodzielników. Wśród 30 wystawców pojawi się manufaktura czekolady, rękodzieło, smaki regionów (sery, soki naturalne, przetwory), świąteczne słodkości, dekoracje świąteczne. Nie zabraknie pysznych gorących potraw z foodtrucków i napojów rozgrzewających.

W tych dniach Stary Rynek wypełnią dźwięki nastrojowych kolęd, a wszystko to w niepowtarzalnej świątecznej atmosferze. Ci, którzy przyjdą na jarmark, będą mogli wspólnie kolędować z młodymi wokalistami Młodzieżowego Domu Kultury oraz muzykami Szkoły Muzycznej I st. Na najmłodszych czeka widowisko słowno-muzyczne pt. „Mikołaj na tropie”, a na wszystkich – miejska wigilia z pierogami i pysznym barszczem oraz specjalnymi świątecznymi życzeniami od prezydenta Gorzowa i radnych, którzy wspólnie z mieszkańcami i Zespołem Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” wykonają kolędę. Podczas spotkania przekazane zostanie również światełko betlejemskie. Tego dnia specjalne kursy wykona tramwaj z mikołajem. Drugiego dnia jarmarku na scenie na Starym Rynku wystąpią gorzowskie zespoły m.in.: Wrzosy, OSP Siedlice, a także kapela z Brodów, a w niedzielę odbędzie się Święto Aniołów. Przez cały weekend na stoisku Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego będą czekały na dzieci konkursy. Może uda się spotkać Świętego Mikołaja podczas jarmarku i zrobić sobie z nim selfie? Przyjdźcie i sprawdźcie, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Pomimo że za oknem niskie temperatury, atmosfera wokół jest na tyle rozgrzana, by wskoczyć w sportowy strój i charytatywnie pobiec 17 grudnia w IV Biegu Gwiazdkowym. Stowarzyszenie Można Samemu, organizator biegu, zapewnia, że to największy gorzowski bieg charytatywny, na dystansie 5 km pobiegnie ponad 400 biegaczy i około 150 dzieci. Na uczestników czekają bogate pakiety startowe.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości