Wiadomości

Działki za bezcen. Miasto ma plan

30 listopada 2016, 14:28, red
W przyszłym roku władze Gorzowa chcą ruszyć ze specjalnym programem. Każdy, kto będzie chciał wybudować domek jednorodzinny na wyznaczonych przez miasto terenach – będzie mógł kupić działkę za 25 procent jej wartości.

Tania działka budowlana – to program, który prezydent Jacek Wójcicki chce wprowadzić w przyszłym roku w mieście. Chodzi o to, że każdy gorzowianin będzie mógł kupić działkę budowlaną na wyznaczonych terenach za 25 procent jej wartości.

- Staramy się walczyć z tą depopulacją i zatrzymać ludzi w mieście. W ostatnich latach widzieliśmy, jak gorzowianie uciekali do pobliskich gmin, aby tam wybudować domki jednorodzinne. Dlatego wychodzimy tym oczekiwaniom naprzeciw i proponujemy tak niską cenę za działkę budowlaną. Jednak będą pewne warunki. Trzeba będzie wybudować dom i tam zamieszkać. Przygotowujemy tereny oraz dokładne założenia programu – opowiada Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Działki, które będzie można kupić dosłownie za bezcen będą znajdować się przy ul. Międzychodzkiej i Wągrowieckiej oraz Poznańskiej i Rodła.

Jakie warunki? Po pierwsze, chętne osoby będą mogły rozpocząć budowę na działce po wpłaceniu15 procent wartości gruntu. Następnie w ciągu dwóch lat dom musiałby zostać wybudowany. A w okresie do 4 lat należałoby tam zamieszkać. Dopiero wtedy gorzowianie będą musieli zapłacić pozostałe 10 proc. i działka stanie się ich własnością.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości