Wiadomości

Linia 134 zmienia trasę

28 listopada 2016, 11:02, aw
fot. Marcin Kluwak
Od czwartku 1 grudnia zmianie ulegnie przebieg linii autobusowej 134 – informują gorzowscy urzędnicy. Nowa trasa wynika m.in. z małego zainteresowania przejazdami mieszkańców ul. Wyszyńskiego.

Utworzenie linii autobusowej nr 134 Zakanale – szpital przy Dekerta to była odpowiedź na petycję mieszkańców gorzowskiego Zakanala, którzy chcieli mieć bezpośrednie połączenie z osiedlem Górczyn.

Autobus wyruszył w swój pierwszy kurs 1 września. Po niespełna trzech miesiącach, okazuje się że linia nie spełnia oczekiwań urzędników i trasa kursowania zostanie zmieniona.

Od czwartku 1 grudnia autobus jadący z Zakanala w kierunku szpitala przy Dekerta – od przystanku przy Roosvelta, nie będzie skręcał w lewo na rondzie Wyszyńskiego, ale pojedzie prosto Aleją Odrodzenia i ul. Piłsudskiego. Od ronda Górczyńskiego wróci na dotychczasową trasę - ul. Czartoryskiego, ul. Dekerta i Dekerta-Szpital pętla. Również jadąc ze szpitala przy ul. Dekerta nie będzie skręcał w ul. Górczyńską lecz pojedzie prosto w ul. Piłsudskiego i Aleję Odrodzenia. Dalej od ul. Roosevelta wróci na stałą.

- Nowa trasy wynika z konieczności wzmocnienia obsługi podróżnych w ciągu ul. Piłsudskiego w porannym i popołudniowym szczycie przewozowym. A także z bardzo małego zainteresowania przejazdami na odcinku trasy przez ul. Wyszyńskiego i Górczyńską – tłumaczy Marek Świst z wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości