Radni jednak zdecydują o in vitro

24 listopada 2016, 11:36, aw
Podczas wtorkowej sesji rady miasta zostanie podjęta decyzja w sprawie tego czy Gorzów będzie współfinansował zabiegi in vitro. Projekt uchwały złożyli radni Nowoczesnego Gorzowa.

Pod koniec wakacji do prezydenta Jacka Wójcickiego trafił projekt uchwały w sprawie współfinansowania przez miasto leczenia niepłodności. Z takimi pomysłem wyszedł klub radnych Nowoczesny Gorzów, który chce aby pieniądze na zabiegi pochodziły z funduszu promocji miasta. Co roku na in vitro miałoby zostać przeznaczone 500 tys. zł z budżetu.

Na początku listopada radni Nowoczesnego Gorzowa dostali odpowiedź od wiceprezydenta Radosława Sujaka, który podkreślał że miasta na taki projekt po prostu nie stać. Urzędnicy wyliczyli, że takie zabiegi mogą kosztować nawet 12 tys. zł na jedną osobę. A w budżecie nie ma wystarczających środków. Ponadto projekt uchwały zawierał błędy formalne.

Jak się okazało, radni uchwałę poprawili i projekt trafi pod głosowanie na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się we wtorek 29 listopada.

Jeżeli uchwała zostanie przyjęta, to miasto do 2019 roku będzie współfinansowało leczenie bezpłodności u gorzowian. Na ten cel co roku zostanie przeznaczonych 500 tys. zł z budżetu przeznaczonego na promocję miasta.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości