Gorzowski magistrat będzie miał windę

23 listopada 2016, 13:49, Anna Warchoł
fot. archiwum
Obecnie Urząd Miasta Gorzowa jest niezbyt przyjazny osobom starszym czy niepełnosprawnym. Wszystko przez niezliczoną ilość schodów, rozmieszczenie wydziałów na różnych piętrach i brak windy. Jednak w przyszłym roku ma się to zmienić.

Podczas najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się we wtorek 29 listopada – radni podjemą uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na rok 2017 na sfinansowanie inwestycji pod nazwą „Przebudowa budynku Ratusza Miasta Gorzowa w zakresie budowy windy wewnętrznej wraz z niezbędnymi zmianami układu funkcjonalnego oraz instalacji wewnętrznych”.

Najprościej mówiąc w gorzowskim magistracie przy ul. Sikorskiego zostanie wybudowana winda. Koszt to 430,5 tys. zł. Budowa zostanie w całości pokryta ze środków budżetu miasta. Władze Gorzowa przekonują, że jest to bardzo ważna inwestycja, która sprawi że budynek będzie bardziej dostępny.

Obecnie mieszkańcy miasta, a zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne napotykają na bariery architektoniczne, jakimi są bardzo długie i trudne do pokonania schody. Zamontowanie windy pozwoli gorzowianom, którzy mają problemy z poruszaniem się dostać się na wyższe piętra budynku. Przykładowo dla osoby niepełnosprawnej niemożliwe jest załatwienie sprawy na trzecim piętrze w Wydziale Spraw Obywatelskich.

Oprócz tego będzie to ułatwienie również dla pracowników, którzy często muszą przenosić ciężkie materiały biurowe i duże ilości dokumentów.

Dzięki zabezpieczeniu środków. będzie można ogłosić przetarg jeszcze w tym roku, co pozwoli na szybszą realizację inwestycji i znalezienie wykonawcy. Same prace budowlane ruszą w 2017 roku.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości