Wiadomości

Gorzów nie będzie już napompowanym miastem

22 listopada 2016, 21:04, Anna Warchoł
Przyszedł czas na zaprezentowanie nowej strategii zarządzania marką miasta. Poprzednia „Gorzów Przystań” nie miała już nic wspólnego z obecną rzeczywistością. Teraz miasto ma być w sam raz dla każdego mieszkańca.

Od kilku tygodni władze Gorzowa hucznie zapowiadały prezentację założeń nowej marki miasta – Gorzów w sam raz. Miała to być „uroczystość” z pompą na której licznie pojawią się mieszkańcy. Nawet facebookowe odliczanie na nic się zdało, bo w dawnej Łaźni Miejskiej przy ul. Jagiełły było więcej urzędników, radnych i ludzi związanych z kulturą, niż samych gorzowian.

Co do strategii marki „Gorzów w sam raz”, która została zaprezentowana przy blasku reflektorów i czerwonym dywanie - miasto ma być przyjazne dla każdego mieszkańca i dopasowane do realnych potrzeb.

- Mamy być miastem w sam do życia, do uczenia się, do odpoczywania, do znalezienia dobrej pracy. I w tych wszystkich kierunkach będziemy zmierzać. Musimy już skończyć z nadętymi strategiami rozwojowymi, bo przez nie mamy często nietrafione inwestycje, które są na wyrost – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Możemy domyślić się, że chodzi tutaj o Filharmonię Gorzowską, która co roku znacząco obciąża budżet miasta. W przyszłym roku koszty utrzymania oszacowano na 5,4 mln zł.  

Inwestycja w edukację ma być punktem zwrotnym w rozwoju Gorzowa i jednoczeście największą wartością miasta. Chodzi tutaj o kształcenie wybitnych zawodowców, najlepszych w swoim fachu. Nowa marka ma się również skoncentrować na odbudowaniu tożsamości miasta i zwiększenia lokalnego patriotyzmu wśród gorzowian. Ponadto mam być miastem zielonym, zadbanym, czystym i bezpiecznym. W sam raz dla rodzin z dziećmi, seniorów czu też dobrze wykształconych specjalistów na których czekają atrakcyjne miejsca pracy.

Gorzów ma być "w sam raz" na całe życie w sześciu krokach:
1. Super edukacja
2. Specjaliści
3. Właściwi inwestorzy
4. Lepsze i liczniejsze miejsca pracy
5. Spadek emigracji
6. Zapobieganie depopulacji

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości