Wiadomości

Od wtorku Gorzów będzie miał swój śmigłowiec LPR

20 listopada 2016, 19:52, aw
Tymczasowa baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy gorzowskim szpitalu czeka od kilku tygodni na medicopter. W tym tygodniu Airbus Helicopters wleci do naszego miasta już na stałe.

We wtorek 22 listopada do Gorzowa przyjedzie Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. Wszystko w związku z otwarciem tymczasowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy szpitalu wojewódzkim w Gorzowie.

Dzięki bazie LPR w Gorzowie będzie stacjonował jeden z najnowocześniejszych śmigłowców Airbus Helicopters H135. Nowoczesny śmigłowiec LPR ma ponad 700 koni mechanicznych i lata z prędkością ponad 260 kilometrów na godzinę. W Polsce są tylko 4 tego typu modele, a jeden z nich będzie stacjonował właśnie w Gorzowie.

Co istotne, gorzowski szpital jest jednym w Polsce, który będzie miał lądowisko z bazą LPR tuż przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Oficjalna inaugurację dyżuru załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w nowej bazie rozpocznie się o godz. 10. W uroczystościach oprócz ministra zdrowia weźmie udział dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, marszałek województwa lubuskiego i prezydent Gorzowa.

W zespole śmigłowca LPR będzie pilot, członek załogi HEMS i lekarz. Ich dyżury będą prowadzone od świtu do nocy i będą „obsługiwały” teren w promieniu 70 kilometrów od bazy. Śmigłowiec w najbardziej odległy punkt ma dolecieć w maksymalnie 22 minuty od zgłoszenia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości