Ostatni etap remontu Fabrycznej

19 listopada 2016, 10:35, red
fot. Marcin Kluwak
W sobotę ruszyły prace na ostatnim etapie ul. Fabrycznej na gorzowskim Zawarciu. Wykonawca zajmie się przebudową odcinka od ul. Wawrzyniaka do ronda św. Jerzego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przebudowa ul. Fabrycznej i Towarowej to najważniejsze inwestycja na gorzowskim Zawarciu. Prace rozpoczęły się na ostatnim, trzecim odcinku ul. Fabrycznej. Dla kierowców został zamknięty odcinek od ronda św. Jerzego do ul. Wawrzyniaka.

Główny objazd zamkniętego odcinka w obu kierunkach wyznaczony został od ronda św. Jerzego ulicami: Przemysłową – Kolejową – Wawrzyniaka – Śląską. W ciągu trasy objazdu wprowadzone zostały następujące zmiany w organizacji ruchu:

1. zmienione zostało pierwszeństwo przejazdu, relacje priorytetowe wyznaczone zostały wzdłuż objazdu:

- na skrzyżowaniu ulic: Przemysłowa – Kolejowa pierwszeństwo przejazdu wyznaczone zostanie dla relacji ul. Kolejowa – Przemysłowa w kierunku centrum. Wlot ul. Przemysłowej od strony ul. Mazowieckiej będzie podporządkowany - na skrzyżowaniu ulic: Kolejowa – Wawrzyniaka pierwszeństwo przejazdu wyznaczone zostanie dla relacji ul. Kolejowa – Wawrzyniaka w kierunku ul. Śląskiej. Południowy wlot ul. Wawrzyniaka będzie podporządkowany - na skrzyżowaniu ulic: Wawrzyniaka – Śląska pierwszeństwo przejazdu wyznaczone zostanie dla relacji ul. Śląska – Wawrzyniaka w kierunku ul. Kolejowej. Północny wlot ul. Wawrzyniaka będzie podporządkowany.

Powyższe zmiany zostaną odpowiednio oznakowane znakami D-1, A-7 i tabliczkami T-6 wskazującymi przebieg drogi głównej. W celu uniknięcia jazdy „na pamięć” na ww. skrzyżowaniu wykonawca zobowiązany jest ustawić dodatkowe oznakowanie: tablice informujące, znak A-7 wyposażony w lampę ostrzegawczą, a na jezdni wymalowane zostanie oznakowanie poziome barwy żółtej.

2. Na ul. Kolejowej i Wawrzyniaka (odcinek od ul. Kolejowej do ul. Śląskiej), w celu zapewnienia płynności ruchu wyznaczonym objazdem, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się po obu stronach jezdni.

3. Do czasu zakończenia inwestycji ul. Wawrzyniaka funkcjonować będzie jako droga bez przejazdu.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW MZK

Od soboty 19 listopadda do odwołania w związku z zamknięciem z powodu remontu ulicy Fabrycznej zmianie ulegną trasy linii nr 101, 102, 111, 112, 116, 118, 125, 127, 133, 136, 401, 504. Autobusy tych linii w kierunku pętli „Śląska-Pole Golfowe” od ronda Św. Jerzego pojadą ulicami Przemysłową, Mazowiecką, Wawrzyniaka i Śląską. Na trasie objazdu zlokalizowane zostaną tymczasowe przystanki:

- na ul. Przemysłowej: „Fabryczna” (przy markecie „Biedronka”), „II LO” (za skrzyżowaniem z ul. Woskową);

- na ul. Wawrzyniaka: „Wawrzyniaka” (przy posesji nr 22), „MCK Zawarcie” (obok byłej hali „Mars”);

- na ul Śląskiej „Spokojna” (w zatoce parkingowej naprzeciw posesji nr 4) i od przystanku „Bracka” wrócą na stałą trasę.

Z pętli „Śląska-Pole Golfowe” w kierunku ronda Św. Jerzego od przystanku „Spokojna” autobusy pojadą ulicami: Śląską, Wawrzyniaka (obowiązuje przystanek „MCK Zawarcie” w okolicy MCK), Kolejową, Przemysłową (obowiązuje przystanek „Fabryczna” w okolicy galerii „Nova Park) i od Ronda Św. Jerzego powrócą na stałe trasy.

Podczas obowiązywania objazdu nie będą obsługiwane przystanki na ul. Fabrycznej w obu kierunkach.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości