Wiadomości

Miasto bierze się za „Przemysłówkę”

17 listopada 2016, 11:18, aw
fot. gorzow.pl
Wieżowiec w centrum Gorzowa ma pełnić funkcję użytkowo-kulturalną. Aby tak się stało, zakupiony budynek musi przejść gruntowny remont. Władze szukają wykonawcy.

Budynek „Przemysłówki” przy ul. Wełniany Rynek został kupiony przez miasto we wrześniu za 5 mln 900 tys. zł. Jak podkreślały władze Gorzowa, obiekt będzie generował aktywność mieszkańców od rana do wieczora. A wszystko przez to, że zostanie do niego przeniesione m.in. Miejskie Centrum Kultury czy Miejski Ośrodek Sztuki.

Zanim jednak budynek ożyje, to musi przejść gruntowną przebudowę. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie koncepcji zagospodarowania obiektu oraz na opracowanie projektu budowlanego i wyposażenie wnętrz. Firmy mogą się zgłaszać do wtorku 22 listopada. Następnie wykonawca będzie miał czas do końca lutego na przygotowanie całej dokumentacji.

Same prace remontowe „Przemysłówki” mają ruszyć wiosną 2017 roku. I tak w odnowionym budynku, na ostatnim 9 piętrze ma powstać duża sala konferencyjna. Na każdym z pięter mają zostać zaprojektowane pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenia socjalne do spożywania posiłków. Ponadto toalety mają zostać przeprojektowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmodernizowana zostanie również winda. Cały budynek ma być klimatyzowany i ma posiadać system monitoringu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości