W grudniu pojedziemy tramwajem na Górczyn? [zdjęcia]

15 listopada 2016, 16:14, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Obecnie ulica Warszawska w Gorzowie to jeden wielki plac budowy. Jednak jak zapewniają władze miasta, do końca listopada powinny zostać zakończone prace związane z budową torowiska.

Prace na ulicy Warszawskiej na odcinku od ul. Cichońskiego do Ogrodowej i na skrzyżowaniu z ul. Jagiełly i Walczaka trwają od końcówki lipca tego roku. Według zapowiedzi firmy, która wygrała przetarg – cała inwestycja miała zostać ukończona do końca grudnia. Tak się jednak oczywiście nie stanie. Przejezdny ma być jedynie fragment w ciągu ul. Warszawskiej, ale… dla tramwajów.

- Chcemy do końca listopada odtworzyć torowisko na ulicy Warszawskiej, aby można było dojechać tramwajem na os. Górczyn. W ten sposób zostanie odciążona ul. Teatralna, którą jeździ komunikacja zastępcza – podkreśla Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Obecnie na Warszawskiej robotnicy intensywnie pracują – jest przygotowana podbudowa pod torowisko, które ma zostać ułożone w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Tak, aby tramwaje mogły już jeździć w kierunku Silwany od grudnia.

Nasuwa się oczywiście pytanie co z przejezdnością drogi dla samochodów? W tej kwestii prace będą prowadzone również w grudniu, tak aby droga była oddana do użytku do końca roku.

- Niestety robotnicy stale natrafiają na różne problemy i kolizje, których na planach nie widać. Tym razem chodzi o gazociąg, który trzeba obniżyć. Jednak jesteśmy optymistami i wierzymy w to, że tramwaj przejedzie tym odcinkiem już za dwa tygodnie. Zresztą zapewniał nas o tym wykonawca – opowiada Radziński.

Natomiast jeżeli chodzi o skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Jagiełły i Walczaka – tam gdzie miało powstać rondo turbinowe, to te prace będą prowadzone dopiero po Nowym Roku.

Fotoreportaż


1/7 Prace na Warszawskiej

1/7 Prace na Warszawskiej

2/7 Prace na Warszawskiej

2/7 Prace na Warszawskiej

3/7 Prace na Warszawskiej

3/7 Prace na Warszawskiej

4/7 Prace na Warszawskiej

4/7 Prace na Warszawskiej

5/7 Prace na Warszawskiej

5/7 Prace na Warszawskiej

6/7 Prace na Warszawskiej

6/7 Prace na Warszawskiej

7/7 Prace na Warszawskiej

7/7 Prace na Warszawskiej

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości