Wiadomości

W grudniu pojedziemy tramwajem na Górczyn? [zdjęcia]

15 listopada 2016, 16:14, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Obecnie ulica Warszawska w Gorzowie to jeden wielki plac budowy. Jednak jak zapewniają władze miasta, do końca listopada powinny zostać zakończone prace związane z budową torowiska.

Prace na ulicy Warszawskiej na odcinku od ul. Cichońskiego do Ogrodowej i na skrzyżowaniu z ul. Jagiełly i Walczaka trwają od końcówki lipca tego roku. Według zapowiedzi firmy, która wygrała przetarg – cała inwestycja miała zostać ukończona do końca grudnia. Tak się jednak oczywiście nie stanie. Przejezdny ma być jedynie fragment w ciągu ul. Warszawskiej, ale… dla tramwajów.

- Chcemy do końca listopada odtworzyć torowisko na ulicy Warszawskiej, aby można było dojechać tramwajem na os. Górczyn. W ten sposób zostanie odciążona ul. Teatralna, którą jeździ komunikacja zastępcza – podkreśla Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Obecnie na Warszawskiej robotnicy intensywnie pracują – jest przygotowana podbudowa pod torowisko, które ma zostać ułożone w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Tak, aby tramwaje mogły już jeździć w kierunku Silwany od grudnia.

Nasuwa się oczywiście pytanie co z przejezdnością drogi dla samochodów? W tej kwestii prace będą prowadzone również w grudniu, tak aby droga była oddana do użytku do końca roku.

- Niestety robotnicy stale natrafiają na różne problemy i kolizje, których na planach nie widać. Tym razem chodzi o gazociąg, który trzeba obniżyć. Jednak jesteśmy optymistami i wierzymy w to, że tramwaj przejedzie tym odcinkiem już za dwa tygodnie. Zresztą zapewniał nas o tym wykonawca – opowiada Radziński.

Natomiast jeżeli chodzi o skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Jagiełły i Walczaka – tam gdzie miało powstać rondo turbinowe, to te prace będą prowadzone dopiero po Nowym Roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Prace na Warszawskiej

1/7 Prace na Warszawskiej

2/7 Prace na Warszawskiej

2/7 Prace na Warszawskiej

3/7 Prace na Warszawskiej

3/7 Prace na Warszawskiej

4/7 Prace na Warszawskiej

4/7 Prace na Warszawskiej

5/7 Prace na Warszawskiej

5/7 Prace na Warszawskiej

6/7 Prace na Warszawskiej

6/7 Prace na Warszawskiej

7/7 Prace na Warszawskiej

7/7 Prace na Warszawskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości