Wiadomości

Co dalej z kładką na moście żelaznym?

12 listopada 2016, 16:34, aw
Zbliża się koniec roku i ciągle nie wiadomo co z remontem przejścia dla pieszych na moście kolejowym. Jak się okazuje, władze Gorzowa nie mogą dojść do porozumienia z PKP PLK.

Miało być szybko i bez żadnych problemów. Niestety nic z tego. Remont kładki na moście kolejowym może nie zostać zrealizowany w przyszłym roku. Wszystko przez brak ostatecznego porozumienia z PKP PLK.

Jak przyznał Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa władze spółki nie chcą zgodzić się na wspólne finansowanie przedsięwzięcia. Poza tym, pojawiła się zapowiedź remontu mostu żelaznego w ciągu najbliższych 5 lat. Dlatego miasto wciąż nie może porozumieć się z PKP PLK w sprawie remontu kładki. Tym bardziej, że wizja 2021 roku, to stanowczo za długo. Remonty przeprowadzane na Zawarciu pokazują, że to przejście dla pieszych na moście jest potrzebne jak najszybciej.

Magistrat chciał, aby inwestycja została zrealizowana w 2017 roku. Wstępny kosztorys zakładał, że remont kosztowałby 1,6 mln zł. Pojawił się również pomysł budowy zupełnie nowej kładki, w niedalekim sąsiedztwie mostu, ale okazał się zbyt drogi.

Co dalej z kładką? Tego wciąż nie wiadomo. Wiceprezydent Radziński podkreśla, że bardzo dużo zależy tutaj od PKP PLK.  

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości