Wiadomości

Za dużo reklam w mieście

3 listopada 2016, 10:18, aw
Mieszkańcy Gorzowa przez miesiąc mogli wypowiedzieć się w specjalnej ankiecie dotyczącej reklam na terenie miasta. Okazało się, że gorzowianie dostrzegają ich nadmiar.

Władze miasta pracują nad lokalną uchwałą krajobrazową, która ma wejść w życie po nowym roku. Efektem ma być ściągnięcie nachalnych reklam z budynków i ogrodzeń w całym mieście.

Z tego też powodu, gorzowianie mogli wypełnić specjalną ankietę dotyczącą estetyki w przestrzeni miejskiej. Ankieta była dostępna na stronie internetowej w wersji elektronicznej oraz tradycyjnie w wersji papierowej. W badaniu wzięło udział 841 mieszkańców. Największe zaangażowanie można było zauważyć u osób w wieku 30-45 lat.

Okazuje się, że dla 83% mieszkańców, którzy wzięli udział w ankiecie, reklamy są zauważalne. Większa część respondentów (63%) uważa, że konieczna jest regulacja prawna dotycząca zasad umieszczania reklam w mieście.

Dla zdecydowanej większości, w Gorzowie jest nadmiar reklam, zwłaszcza w okolicy ronda Piłsudskiego, Wyszyńskiego i Santockiego, w pobliżu boiska przy Placu Jana Pawła II, w rejonie katedry, Białego Kościółka, wzdłuż ul. Sikorskiego, ul. Chrobrego, na dawnym kinie Słońce, Arsenale, Nova Park, Park 111, Askanie, ul. Słonecznej, trasach wylotowych w kierunku Szczecina, Gdańska, Chwalęcic, Lubniewic, Zielonej Góry, Poznania, Kostrzyna.

Jednocześnie 45% respondentów ocenia negatywnie wpływ reklam na odbiór przestrzeni publicznej - 38% ocenia korzystnie, a 17% uzależnia to od takich czynników jak: estetyka, technika wykonania, wielkość, kolor, jakość, kontekst urbanistyczny, lokalizacja, ilość, kwalifikacje reklamodawców, wzornictwo, treść, czytelność.

Wyniki ankiety pozwolą władzom miasta na lepsze przygotowanie ustawy krajobrazowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości