Wiadomości

Trakcja tramwajowa spadła na auto [zdjęcia]

3 listopada 2016, 08:40, aw
fot. Marcin Kluwak
W czwartkowy poranek doszło do zerwania trakcji tramwajowej na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Jagiełły. Winna wszystkiemu była koparka, która zahaczyła o kable.

Miejski Zakład Komunikacji poinformował, że do zdarzenia doszło o godz. 8.15 na skrzyżowaniu ul. Chrobrego z Jagiełły koło dawnego Kina Słońce.

Koparka, która jechała ul. Jagiełły w stronę Wybickiego zahaczyła o trakcję tramwajową. Kable spadły na jeden z przejeżdżających samochodów. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało. Ponadto kable zniszczyły jedną z lamp.

Wskutek zerwania sieci nie kursują tramwaje linii nr 2.  Na trasie Wieprzyce - Piaski - Wieprzyce uruchomiona została komunikacja zastępcza. - Naprawa uszkodzonej sieci trakcyjnej potrwa do późnych godzin wieczornych - komentuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy MZK. 

Na czas naprawy, również kierowcy samochodów muszą liczyć się z utrudnieniami. Nie będą mogli jechać z ul. Jagiełły w kierunku Wybickiego oraz zamknięty został skręt w lewo z ul. Chrobrego w Wybickiego. Na miejscu pracują strażacy oraz służby MZK.

ZMIANA W KURSOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Na trasie Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa kursująca po trasie:

- w kierunku  p. Piaski: Wieprzyce – Kostrzyńska – Al. 11 Listopada – Sikorskiego (Z.E.) – Kosynierów Gdyńskich (Mieszko) – Borowskiego – Mieszka I – Kazimierza Wielkiego – Os. Piaski

- w kierunku Wieprzyc: Os. Piaski – Kazimierza Wielkiego – Mieszka I – Borowskiego – Kosynierów Gdyńskich (Rondo Kos. Gdyńskich) – Estkowskiego (AWF) – Al. 11 Listopada – Kostrzyńska – Wieprzyce

Zawieszony został przystanek „Arsenał” w kier. Os. Staszica / Słowiańska-Tesco autobusy linii 100, 101, 103, 110, 111, 113, 122, 124, 126, 134, 135, 136 kursują objazdem przez ul. Sikorskiego i ul. Kosynierów Gdyńskich (koło biblioteki) i zatrzymują się na tymczasowym przystanku na wysokości tzw. Okrąglaka.

Linie autobusowe 117, 129, 130, 131 rozpoczynające trasę na p. Zakład Energetyczny kursują z pominięciem przystanku „Arsenał, czyli od p. Zakład Energetyczny przez ul. Kosynierów Gdyńskich (koło biblioteki) do przystanku „AWF”.

AKTUALIZACJA: MZK poninformował, że o godzinie 18:05 wznowiono ruch tramwajowy na trasie Wieprzyce - Osiedle Piaski

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/8 Zerwana trakcja tramwajowa

1/8 Zerwana trakcja tramwajowa

2/8 Zerwana trakcja tramwajowa

2/8 Zerwana trakcja tramwajowa

3/8 Zerwana trakcja tramwajowa

3/8 Zerwana trakcja tramwajowa

4/8 Zerwana trakcja tramwajowa

4/8 Zerwana trakcja tramwajowa

5/8 Zerwana trakcja tramwajowa

5/8 Zerwana trakcja tramwajowa

6/8 Zerwana trakcja tramwajowa

6/8 Zerwana trakcja tramwajowa

7/8 Zerwana trakcja tramwajowa

7/8 Zerwana trakcja tramwajowa

8/8 Zerwana trakcja tramwajowa

8/8 Zerwana trakcja tramwajowa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości