Wiadomości

Mieszkanie Plus także w Gorzowie

2 listopada 2016, 14:29, aw
Na gorzowskim Zawarciu i Zakanalu zostaną wybudowane nowe bloki dla osób, które nie mogą dostać mieszkania socjalnego, a na standardowy wynajem ich nie stać. Wszystko w ramach rządowego programu.

Mieszkanie Plus to program skierowany do tzw. klasy średniej. W skrócie do osób, które mają za wysokie dochody na otrzymanie mieszkania socjalnego od miasta. A zarazem są za niskie na pozwolenie sobie na standardowy wynajem, który zaczyna się od 1,5 tys. zł w górę. Dlatego też rząd postanowił wybudować mieszkania, gdzie czynsz będzie wynosił od 10 zł do maksymalnie 20 zł od metra kwadratowego lokalu.

Wdrażaniem programu zajął się wojewoda lubuski, który zatrudnił pełnomocnika ds. programu – jest nim Janusz Mojsiewicz, inżynier i rzeczoznawca majątkowy. Takie mieszkania mają zostać również wybudowane w Gorzowie. Władze miasta wskazały już tereny. Nowe bloki mają zostać zlokalizowane przy ul. Koniawskiej, Przemysłowej, Zielonej i Grobla.

- Zdecydowaliśmy, że będzie to Zawarcie i Zakanale, ponieważ jest to obszar rewitalizacji. Mieliśmy działki przekazać w formie darowizny na rzecz skarbu państwa. Jednak ostatnio okazało się, że Bank Gospodarstwa Krajowego będzie realizował te inwestycje. Dlatego też będziemy musieli zastanowić się w jakiej formie zostaną one przekazane – tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

O tym, kto zajmie się budową mieszkań zdecyduje umowa pomiędzy miastem, a BGK. Wybór firmy odbędzie się w formie przetargu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości