• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kobylogórska czeka na dofiansowanie

2 listopada 2016, 13:06, red
Wojewoda lubuski ogłosił listę rankingową projektów remontów i przebudów dróg w ramach tzw. schetynówek. Na liście znalazła się propozycja z Gorzowa – przebudowa ul. Kobylogórskiej.

Mieszkańcy Zakanala od dawna czekają na dokończenie remontu ul. Kobylogórskiej, która jest dziurawa i nierówna, a kiedy pada deszcz tworzą się na niej ogromne kałuże.

Inwestycja znalazła się na wstępnej liście rankingowej projektów, które mogą uzyskać rządowe dofinansowanie w ramach schetynówek.

Przebudowa ul. Kobylogórskiej na odcinku od kanału Ulgi do skrzyżowania z ul. Krótką zajmuje 6 pozycję z wnioskowaną kwotą dofinansowanie 3 mln złotych. Natomiast cała inwestycja miałaby kosztować 7,3 mln zł.

Na 650 metrach drogi zostanie nie tylko wylany nowy asfalt, ale również przebudowana zostanie zostaną chodniki, pojawi się ścieżka rowerowa. Ponadto przy Szkole Podstawowej nr 4 zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskiem. Zostaną również doświetlone przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Co ciekawe, w ramach inwestycji na skrzyżowaniu ul. Kobylogórskiej i Koniawskiej zostanie wybudowane rondo.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i projekt uzyska rządowe dofinansowanie, to przebudowa ul. Kobylogórskiej ruszy w 2017 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości