Wiadomości

Przedświąteczny najazd gorzowian na SOR

31 października 2016, 14:35, red
Pacjencie - nie jedź na SOR, gdy u Twojego lekarza rodzinnego jest kolejka, lub gdy chcesz porady specjalisty. Gorzowski szpital apeluje po raz kolejny do mieszkańców, aby oddziału ratunkowego nie traktować jako przychodni.

- W związku z nagminnie mającymi dziś miejsce sytuacjami zgłaszania się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego osób, których stan zdrowia nie wymaga interwencji lekarzy SOR przypominamy, że Szpitalny Oddział Ratunkowy jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów wymagających pomocy w stanie nagłego zachorowania, poważnego urazu czy zatrucia i nie zastępuje lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej - pisze w infoirmacji skierowanej do mediów Agnieszka Wiśniewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o.

Szpitalny Oddział Ratunkowy NIE SŁUŻY zaopatrywaniu pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi wymagającymi:

- podstawowej diagnostyki

- leczenia w poradniach specjalistycznych

- leczenia w poradni lekarza rodzinnego

- z powodu braku dostępności czy długiej kolejki

 

Do SOR nie należy zgłaszać się także w celu uzyskania:

- recepty na stosowane przewlekle leki (nawet jeśli powinny być przyjmowane regularnie i skończyły się – właściwym adresem jest lekarz rodzinny czy NPL).

- konsultacji specjalistycznych i badań dodatkowych,

- zwolnienia lekarskiego, wniosku do ZUS, skierowania do sanatorium oraz innych zaświadczeń i druków medycznych niezwiązanych z aktualnym zachorowaniem.

Warto pamiętać, że dla każdego ubezpieczonego lekarz rodzinny jest dostępny całodobowo również w formie wizyt domowych w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej (NPL).

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości