Tymczasowa baza LPR na ukończeniu

28 października 2016, 19:56, aw
fot. Anna Warchoł
Na początku listopada zostanie oddana do użytku tymczasowa baza dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego w Gorzowie. Maszyna powinna przylecieć za kilka tygodni.

Na początku września został przekazany plac budowy pod tymczasową bazę dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego przy gorzowskim szpitalu. Firma, która wygrała przetarg na inwestycję od razu zabrała się do pracy.

Na początku został wyrównany teren wokół lądowiska dla helikopterów. Następnie wykonawca zabrał się za stawianie specjalnego, przenośnego namiotu, w którym garażowany będzie śmigłowiec.

Zgodnie z zapowiedziami, pod koniec października hangar wysoki na około 7 metrów jest już gotowy. Obok postawiony jest również kontener, w którym będzie stacjonować załoga. Przed robotnikami  jeszcze prace wykończeniowe – wyrównanie terenu i wyłożenie kostki betonowej oraz odbiór inwestycji. Wtedy do Gorzowa będzie mógł przylecieć śmigłowiec, który stacjonuje obecnie w Warszawie.

 - Będzie to pierwsza w Polsce baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która zostanie zlokalizowana przy szpitalu – podkreśla Robert Hełminiak, dyrektor regionalny regionu zachodniego LPR.

Śmigłowiec powinien przylecieć do naszego miasta najpóźniej w połowie listopada. Maszyna, która przyleci do Gorzowa kosztowała 29 mln zł i jest jedną z najnowocześniejszych na obecnym rynku. Ma przede wszystkim więcej mocy, przez co jest szybsza.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x