Duże mieszkania pójdą pod młotek

26 października 2016, 16:32, aw
W listopadzie odbędzie się kolejna licytacja mieszkań komunalnych w Gorzowie. Co ważne, będą to lokale o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych. Podczas pierwszej aukcji zainteresowanie było spore.

Jeszcze do niedawna mieszkania komunalne powyżej 80 metrów kwadratowych miały niewielkie szanse na wynajęcie, ponieważ osoby ubiegające się o przyznanie lokali przez miasto nie byłyby w stanie ich utrzymać, a co najważniejsze wyremontować.

Gorzowscy urzędnicy jednak wyszli naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Została w tej sprawie podjęta przez radnych specjalna uchwała, która pozwala na wynajęcie mieszkania powyżej 80 m.kw. wszystkim osobom w drodze licytacji. A w skrócie – kto da więcej, ten wygrywa.

Pierwsza tego typu licytacja, która odbyła się w październiku cieszyła się ogromną popularnością i ceny wywoławcze za metr kwadratowy mieszkania były przebijane kilkukrotnie.

Tym razem pod młotek pójdą cztery mieszkania, które znajdują się przy ul. Sikorskiego 109 o powierzchni 99 m.kw., Sikorskiego 110 o pow. 93 k.w., Drzymały 16 o pow. 94 m.kw. i Borowskiego 21 o pow. 83 m.kw.

Osoby, które wylicytują mieszkania będą miały trzy miesiące od daty zawarcia umowy najmu lokalu na przeprowadzenie remontu.

Cena wywoławcza za m.kw. to jedyne 5,43 zł. Licytacja odbędzie się w listopadzie. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie miasta.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości