Wiadomości

Zabili rok temu. W listopadzie staną przed sądem [zdjęcia]

24 października 2016, 13:24, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Makabryczna zbrodnia wstrząsnęła całym Gorzowem dokładnie rok temu. Na boisku szkolnym na osiedlu Słonecznym doszło do zabójstwa Krzysztofa. Proces dwóch braci, którzy zabili 25-latka ruszy w listopadzie.

W poniedziałek 24 października mija dokładnie rok od makabrycznego zabójstwa do którego doszło na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Gwiaździstej.

Ofiarą był 25-letni Krzysztof K., mieszkaniec pobliskiego bloku. Najpierw został pobity, a później dostał kilkanaście ciosów nożem. Na sam koniec zabójcy poszli po łatwopalny płyn i wrócili na boisko – wszystko po to, aby zatrzeć ślady. Tam podpalili cało zabitego. Sekcja zwłok wykazała, że w momencie podpalenia Krzysztof już nie żył. Moment podpalenia zwłok nagrała kamera monitoringu. Niestety nie było widać na nagraniu zadawanych ciosów.

Zabójcy to Piotr Ż. I Krzysztof K. Są przyrodnimi braćmi. Pierwszy mieszka na Gwiaździstej, tuż przy boisku. Był sąsiadem zabitego. Drugi z braci 32-letni Krzysztof K. jest mieszkańcem ulicy Hawelańskiej. W sprawie zatrzymana była też trzecia osoba . To 29-letni Rafał Ś. Według prokuratury nie był świadkiem zabójstwa, mógł jednak widzieć moment podpalenia. Rafał Ś. Usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy.

Braciom grozi 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Ostatnie 12 miesięcy spędzili w areszcie, gdzie czekają na proces. Żaden z nich nie przyznaje się do zabicia Krzysztofa. Znamy już datę pierwszej rozprawy.

- Proces Piotr Ż. i Krzysztofa K. rozpocznie się w poniedziałek 14 listopada o godz. 9 w Sądzie Okręgowym przy ul. Mieszka I w Gorzowie. Natomiast na wtorek 15 listopada zaplanowano drugą rozprawę – mówi Renata Nowosadzka, rzecznik Sądu Okręgowego. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

1/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

2/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

2/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

3/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

3/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

4/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

4/4 Zabójcy z Gwiaździstej doprowadzenie przed oblicze sądu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości