Nauczyciele protestowali pod LUW [wideo, zdjęcia]

10 października 2016, 14:50, red
fot. Anna Warchoł
Blisko 200 nauczycieli z całego województwa lubuskiego demonstrowało w Gorzowie pod siedzibą wojewody. Powód? Sprzeciwiają się zmianom w systemie oświaty.

- Nie chcemy stracić miejsc pracy – mówili zgodnie pikietujący pod Lubuskim Urzędem Wojewódzkim nauczyciele, którzy w ten sposób pokazali swój sprzeciw wobec reformy oświaty.

Zmiany dotyczą przede wszystkim likwidacji szkół gimnazjalnych. Przez co z edukacyjnej mapy naszego regionu może zniknąć kilkadziesiąt placówek. Aby powiedzieć głośne „nie” likwidacji, do Gorzowa przyjechali nauczyciele z wszystkich części województwa lubuskiego – z Zielonej Góry, Gubina, Międzyrzecza, Krosna Odrzańskiego, Żagania czy też Słubic.

– Nie chcemy, aby likwidowano coś, co działało tak dobrze przez ostatnie 17 lat. Przez reformę minister Zaleskiej zamknięte na pewno zostaną gimnazja samodzielne, nie działające przy żadnej podstawówce czy szkole średniej. To będzie skutkowało zwolnieniami setek nauczycieli, którym ciężko będzie znaleźć zatrudnienie – tłumaczy nauczyciel z zielonogórskiego  gimnazjum.

Pikietujący podkreślali, że nie tylko oni ucierpią na likwidacji szkół gimnazjalnych, ale przede wszystkim dzieci. Po zamknięciu placówki w ich miejscu zamieszkania, będą musiały często dojeżdżać nawet kilkanaście kilometrów dalej.

Nauczyciele chcieli spotkać się z wojewodą Władysławem Dajczakiem, jednak ten był nieosiągalny. Apelu i postulatów blisko 200 osób wysłuchała jedynie wicekurator oświaty.

 

Fotoreportaż


1/6 Pikieta nauczycieli

1/6 Pikieta nauczycieli

2/6 Pikieta nauczycieli

2/6 Pikieta nauczycieli

3/6 Pikieta nauczycieli

3/6 Pikieta nauczycieli

4/6 Pikieta nauczycieli

4/6 Pikieta nauczycieli

5/6 Pikieta nauczycieli

5/6 Pikieta nauczycieli

6/6 Pikieta nauczycieli

6/6 Pikieta nauczycieli

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości