Dwa wypadki z udziałem autobusów

6 października 2016, 17:46, red
fot. Paulina Wolna
W czwartek doszło do dwóch wypadków z udziałem autobusów i samochodów osobowych. Łącznie poszkodowanych zostało siedem osób. Najgroźniejszy z nich miał miejsce koło Gościmia.

Do pierwszego wypadku doszło po godz. 14 na drodze wojewódzkiej nr 158 koło Gościmia. Tam doszło do zderzenia autobusu i osobowego rovera. Siła uderzenia była na tyle duża, że autobus zjechał do rowu - wpływ na to miała też zapewne śliska nawierzchnia.

W zdarzeniu ucierpiało łącznie pięć osób. Do szpitala trafił kierowca i pasażerka osobówki oraz kierowca autobusy i dwie podróżujące nim kobiety. Dokładne przyczyny wypadku nie są znane. Wiadomo, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Z kolei około godz. 17 doszło do kolejnego wypadku, w którym uczestniczył autobus. Tym razem zdarzenie miało miejsce w okolicach Ściechowa pomiędzy miejscowością Smoliny i Staw.

Tam z autobusem zderzył się volkswagen golf. Do wypadku doszło z winy kierowcy golfa, który na łuku drogi uderzył czołowo w nadjeżdżający z naprzeciwka autokar. 

- Do szpitala trafił kierowca golfa oraz podróżująca z nim pasażerka. Kierowcy autobusu nic się nie stało. Jechał na szczęście sam - komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości