Wiadomości

Od grudnia do Berlina pojedziemy niemieckimi LINK-ami!

6 października 2016, 17:27, Marcin Kluwak
Dobra wiadomość dla podróżujących do Berlina. Od grudnia pociąg do stolicy Niemiec wyjedzie z Gorzowa wcześniej. Na trasie pojadą się nowoczesne linki niemieckiego przewoźnika NEB! Do takich informacji dotarł portal gorzowianin.com

Od nowego rozkładu jazdy, który wchodzi w życie 12 grudnia zmienia się godzina odjazdu pociągu z Gorzowa w kierunku Berlina. Do tej pory pociąg odjeżdżał z naszego miasta o 8:35. Teraz ma to być 5:45-5:50. Pociąg w Berlinie ma być około 7:40, czyli 2 godziny wcześniej niż do tej pory. - Powrót z Berlina ma być w późnych godzinach popołudniowych, zgodnie z sugestiami zgłaszanymi przez pasażerów i stronę niemiecką – zdradza Bogdan Smoła z Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.

Co ważne pociąg nie będzie kursował na trasie Krzyż – Berlin – Krzyż, jak ma to miejsce w bieżącym rozkładzie. Ma to związek z planowanym remontem estakady kolejowej. Połączenie realizowane będzie tylko do Gorzowa. Według wstępnych informacji – na trasie Gorzów – Kostrzyn połączenie będzie realizowane według taryfy REGIO.

Dobrą informacją jest także to, że znacznie poprawi się komfort podróżowania. Po kilku miesiącach współpracy ze spółką Arriva, nasz regionalny przewoźnik rezygnuje z jego usług. W miejsce przestarzałej jednostki VT628 pojawi się nasz polski Link! Nie będzie to jednak LINK użytkowany przez województwo lubuskie. Pewną informacją jest to, że na polskie tory wjadą niemieckie pociągi, które zakupił tamtejszy przewoźnik – NEB.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości