Detektyw ponownie o samobójstwie policjanta I KP

5 października 2016, 15:20, Marcin Kluwak
Detektyw Krzysztof Rutkowski po raz kolejny zjawia się w Gorzowie. Jego biuro prowadzi cały czas śledztwo w sprawie samobójstwa jednego z policjantów na I KP w Gorzowie.

To, że Paweł strzelił sobie w głowę podczas pełnienia służby nie ulega to wątpliwości. Potwierdziła to wcześniej prokuratura, wersję też potwierdza detektyw Rutkowski. - Nie było tam działania osób trzecich i to nie ulega wątpliwości – mówił podczas specjalnie zwołanej konferencji detektyw Rutkowski. To jednak nie zamyka sprawy, bo śledztwo prowadzone przez biuro detektywistyczne jest prowadzone wielowątkowo. Chodzi o ustalenie dlaczego młody dzielnicowy targnął się na własne życie i czy były to tylko przyczyny osobiste?

Detektyw Rutkowski zadaje mnóstwo pytań, snuje tez różne tezy. Jak sam stwierdził, po poprzedniej konferencji prasowej, zgłosiło się do niego kilku byłych i obecnych policjantów, którzy mieli opowiadać o tym, co działo się w miejscu pracy. Padały pytania o mobbing w pracy o konflikt pomiędzy naczelnikiem, jego asystentką i szeregowymi policjantami zatrudnionymi w tej jednostce. Detektyw Rutkowski odtworzył też nagrane rozmowy pomiędzy nieżyjącym już policjantem a jego przełożonymi.

Jaki będzie dalszy ciąg tej sprawy? Żona zmarłego policjanta, wspólnie z prawnikami chce złożyć do prokuratury wniosek o wznowienie postępowania. Miałoby być ono prowadzone pod kątem ewentualnego, pośredniego nakłaniania do samobójstwa Pawła M., a także ewentualnego mobbingu w I KP w Gorzowie Wielkopolskim.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości