Projektant hali sportowo-widowiskowej poszukiwany

30 września 2016, 10:16, aw
fot. gorzow.pl
Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka szuka wykonawcy projektu hali, która zostanie wybudowana w pobliżu basenu. To bardzo ważna inwestycja dla Gorzowa, ponieważ obiekt będzie mógł pomieścić nawet 4,5 tys. widzów.

Budowa hali sportowo-widowiskowej to projekt władz miasta, który ma być realizowany za pośrednictwem spółki Centrum Sportowo Rehabilitacyjnego „Słowianka”. Ogłoszony został już przetarg na opracowanie koncepcji hali, wraz z zagospodarowaniem terenu.

Nowoczesny obiekt, który zostanie wybudowany tuż obok basenu przy ul. Słowiańskiej ma spełniać wymagania międzynarodowych i krajowych federacji sportowych. Hala ma pomieścić 4,5 tys. osób - z czego 3,5 tys. miejsc ma być stałymi miejscami siedzącymi, wliczając w to stanowiska dziennikarskie i dla VIP-ów.  Natomiast pozostałe tysiąc miejsc – również siedzących ma być na trybunach przenośnych lub rozsuwanych.

Firmy swoje oferty mogą składać do 7 października. Prace projektowe mają potrwać kilka miesięcy, z kolei sama budowa hali sportowo-widowiskowej ma ruszyć w 2017 roku. Przewidywany termin zakończenia inwestycji i oddania obiektu do użytku to 2019 rok.

Hala ma kosztować 45 mln zł i być finansowana z budżetu Gorzowa oraz wsparta dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu”.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości