Wiadomości

Nowy bulwar powstanie nad Kłodawką

30 września 2016, 09:11, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Władze miasta ogłosiły przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki. Obszar będzie obejmował odcinek od północnej granicy Gorzowa aż do rzeki Warty.

Około 5 kilometrów długości ma mieć ścieżka pieszo-rowerowa, która powstanie wzdłuż rzeki Kłodawki. Trasa przebiegnie od ul. Wyszyńskiego przez ul. Roosevelta, Mickiewicza, Dąbrowskiego, następnie przez Łokietka, park Róż, przetnie ul. Sikorskiego i Garbary, a zakończy się na Bulwarze Zachodnim tuż przy Wildomie.

Co istotne ścieżka ma przez cały czas przebiegać jak najbliżej Kłodawki i jak najmniej po terenach prywatnych. Dodatkowo o jej umiejscowieniu powinno decydować m.in. bezpieczeństwo, możliwość wdrożenia i racjonalność finansowa.  A co najważniejsze, powinna tworzyć spójną całość.

Na całym odcinku trasa pieszo-rowerowa ma mieć 4 metry szerokości. A na całym swoim odcinku ma mieć miejsca rekreacji. Pierwsze z nich, czyli plac zabaw przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z Dąbrowskiego ma zostać zmodernizowany. Z kolei kilkaset metrów dalej, tuż przy ul. Borowskiego ma powstać tematyczny plac zabaw, siłownia miejska, strefa dla seniora, wybieg dla psów, wiata dla rowerów oraz toaleta miejska. Natomiast koło mostku na Kłodawce przy ul. 30 Stycznia ma powstać miejsce na kawiarnię. Jeżeli chodzi o teren w parku Róż – to ma on zostać zrewitalizowany w ramach innego projektu. Oczywiście cała ścieżka pieszo-rowerowa będzie oświetlona z odpowiednio rozlokowanymi ławkami do siedzenia.

Według tych planów – teren nad Kłodawką zmieni się nie do poznania. I można już teraz śmiało powiedzieć, że będzie sporą konkurencją dla bulwarów nad Wartą.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zrealizować projekt w dwóch etapach. W tworzeniu wstępnej koncepcji będą musieli brać udział także mieszkańcy. Władze wymagają, aby wykonawca przygotował minimum trzy spotkania warsztatowe z gorzowianami oraz jeden spacer badawczy wzdłuż Kłodawki. Uwagi mieszkańców mają zostać uwzględnione w projekcie do końca grudnia 2016.

Miasto czeka na zgłoszenia firm do 5 października. Z kolei same prace przy utworzeniu bulwaru nad Kłodawką powinny ruszyć w 2017 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości