Za wodę zapłacimy słono

29 września 2016, 13:47, aw
Od przyszłego roku mieszkańcy Gorzowa oraz okolicznych miejscowości mogą spodziewać się podwyżki za wodę i ścieki. Jak się okazuje, opłaty mogą wzrosnąć nawet o złotówkę na metrze sześciennym.

W ostatnich dniach w mediach ogólnopolskich głośno było o opłacie ekologicznej, która ma wejść w życie od 1 stycznia 2017 roku. Chodzi o nowe prawo wodne przygotowane przez ministerstwo środowiska, które zakłada że przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne będą musiały płacić za zwrot kosztów usług wodnych. Jednak jak się okazuje, najbardziej dotknie to zwykłych mieszkańców.

Przez zmiany w prawie i nową ustawę, będziemy musieli płacić więcej za wodę i ścieki. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie zapowiedziało już, że pracuje nad nową taryfą opłat.

I jak się okazuje – nie będzie tanio. Od nowego roku opłaty za metr sześcienny wody mogą wzrosnąć nawet o złotówkę lub więcej. Obecnie za 1 m3 wody płacimy 4,39 zł netto. Co oznacza, że po podwyżce ta kwota wzrośnie do 5,39 zł.  Licząc, że 4-osobowa rodzina zużywa średnio 12 metrów sześciennych wody na miesiąc, to płaci obecnie 52,68 netto zł. Po zmianach będzie to 64,68 zł netto.

Wzrost opłat jest spowodowany nie tylko nową ustawą, ale również inwestycjami prowadzonymi przez gorzowskie PWiK. Jak podkreślają przedstawiciele wodociągów – podwyżki w zwykłych gospodarstwach domowych nie będą tak odczuwalne, jak w dużych przedsiębiorstwach. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości