O włos od tragedii [wideo]

19 września 2016, 17:51, Anna Warchoł
W poniedziałkowe popołudnie przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie prawie doszło do poważnego wypadku z udziałem pieszych przechodzących przez pasy i motocyklisty. Prawie, bo mężczyzna z kobietą w porę odskoczyli przed pędzącą maszyną.

Ulica Górczyńska w Gorzowie na odcinku od strony ronda koło Orlenu w kierunku ronda Górczyńskiego. Pomimo podjazdu pod górkę i terenu zabudowanego wielu kierowców nie jedzie tutaj przepisowe 50 km/h, co jest niebezpieczne nie tylko dla pieszych przechodzących przez pasy, ale również innych zmotoryzowanych.

Potwierdziło to zdarzenie z poniedziałku 19 września. Było kilka minut po godz. 17. Auto naszego czytelnika jechało w kierunku ronda Górczyńskiego. Przed przejściem dla pieszych tuż przed skrzyżowaniem z ul. Wróblewskiego zatrzymały się samochody, które przepuszczały przechodzącego przez pasy mężczyznę z kobietą.

Natomiast w pewnym momencie, po lewej stronie auta w którym była zamontowana kamera przemknął motocyklista, który na pewno nie jechał 50 km/h. Co gorsza nie zdawał sobie nic z tego, że na prawym pasie zatrzymały się auta i tam mogą przechodzić piesi.

Motocyklista w szarej bluzie i czerwonym  kasku pędził dalej lewym pasem i co widać na filmie, o mały włos, a wjechałby z impetem w przechodzącą parę. Do tragedii nie doszło, bo mężczyzna ciągnąc za sobą kobietę w porę odskoczył na chodnik.

To pokazuje tylko, jak niebezpiecznie i bezmyślnie jeżdżą kierowcy. Mowa tutaj nie tylko o motocyklistach, co pokazuje nagarnie. Ale również o kierowcach samochodów. Dlatego dopóki nie zaczniemy myśleć za kierownicą czy to jednośladu czy też auta – będzie dochodziło do tragedii.

Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby mężczyzna przechodzący przez pasy w porę nie zareagował, a motocyklista w nich wjechał…


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości