Wiadomości

Gorzów pod okiem 60 kamer

15 września 2016, 15:31, aw
W ciągu najbliższego roku sieć gorzowskiego monitoringu rozrośnie się. Kamery mają pojawić się w całym mieście, w miejscach najbardziej niebezpiecznych. Na początek będą to pętle autobusowe i tramwajowe.

Miejski monitoring jest bardzo ważny – przekonało się o tym wiele miast w całej Polsce. Nagrania pozwalały nie raz złapać sprawców przeróżnych wykroczeń czy przestępstw. Natomiast w Gorzowie, kamery miejskie od dawna nie działały w wielu miejscach.

Dlatego też władze miasta, na początku marca ogłosiły, że w Gorzowie pojawi się 15 nowoczesnych kamer, które zostaną zamontowane nie tylko w centrum, ale również w obrębie stref przystankowych oraz pętli autobusowych i tramwajowych.

Teraz okazuje się, że kamer będzie znacznie więcej. Jak informuje gorzowski magistrat – urządzeń będzie aż 60 i pojawią się praktycznie na każdym osiedlu. Również mieszkańcy mogą zgłosić, gdzie jest niebezpiecznie i taki monitoring jest bezpieczny. Jest to możliwe za pośrednictwem mapy zagrożeń przygotowanej przez policję.

Nowe kamery w Gorzowie mają pojawiać się stopniowo.  Pierwsze z nich jeszcze w tym roku. Na początku zostaną zamontowane na pętlach autobusowych i tramwajowych – będzie to kilkanaście urządzeń. 

Weronika Jaworska

Weronika Jaworska

weronika.jaworska@gorzowianin.com

Podziel się

Komentarze

Elvis
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości