Uwodził i wyłudzał pieniądze od kobiet. Nawet 600 tys. zł

14 września 2016, 12:59, Anna Warchoł
fot. KWP
Gorzowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który przez 10 lat wyłudzał od kobiet w całej Polsce pieniądze. Marek Ł. robił to za pośrednictwem internetu - uwodził kobiety, a następnie wyciągał od nich pieniądze.

Wzbudzał duże zaufanie i potrafił manipulować drugim człowiekiem – tak można w kilku słowach scharakteryzować sposób działania 39-letniego Marka Ł, mieszkańca Gorzowa. Mężczyzna od 10 lat ukrywał się przed policją, oszukując cały czas kobiety z całej Polski i wyłudzając od nich pieniądze.

- Za każdym razem sposób jego działania był bardzo podobny. Na portalach randkowych zakładał fikcyjne profile podszywając się pod inną osobę. Zdjęcia, na których się przedstawiał również były fałszywe. W ten sposób nawiązywał kontakty z kobietami z różnych zakątków Polski. Na początku relacji mężczyzna wzbudzał zaufanie u poznanych kobiet pytając o zainteresowania, rodzinę, czy oczekiwania wobec przyszłego ewentualnego związku. Dopiero po jakimś czasie, kiedy mężczyzna wydawał się być wiarygodny, pojawiały się prośby o pieniądze – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.

Na początku 39-latek prosił o drobne sumy, który z czasem były coraz większe i dochodziły do kilkuset tysięcy złotych. Swoje prośby o pożyczki motywował kłopotami osobistymi i za każdym razem obiecywał zwrot pieniędzy.

W jego historie uwierzyło kilka kobiet. Jedną z nich była wrocławianka, która Markowi Ł. przekazała na konto 600 tys. zł. Kobieta sprzedała swój dom, aby dać te pieniądze mężczyźnie.

Co istotne, oszust nigdy nie spotkał się z żadną ze swoich ofiar. Wszystkie rozmowy odbywały się wyłącznie przez telefon i internet. Prace policjantów i prokuratorów utrudniał fakt, że mężczyzna podawał się za różne osoby, również spoza granic kraju. Był poszukiwany kilkoma listami gończymi.

Praca dochodzeniowo-śledcza i operacyjna gorzowskich policjantów prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie doprowadziła do zatrzymania 39-latka. W mieszkaniu, w którym przebywał Marek Ł. policjanci zabezpieczyli biżuterię, telefony komórkowe, karty SIM i pendrive’y.

Mężczyzna trafił do aresztu. Niedługo usłyszy zarzuty. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości