Wiadomości

Molestował 9-latkę. Jest akt oskarżenia przeciwko pedofilowi

12 września 2016, 10:30, Anna Warchoł
Prokurator Rejonowy w Gorzowie skierował akt oskarżenia przeciwko Dawidowi W., który jesienią ubiegłego roku zwabił w krzaki dwie dziewczynki. Jednej z nich kazał dotykać swoich miejsc intymnych. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Wszystko działo się 28 września 2015 roku na terenie Zespołu Szkół nr. 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka w Gorzowie. Było słoneczne poniedziałkowe popołudnie . 27-letni Dawid W. przeskoczył przez ogrodzenie szkoły i zwabił w krzaki dwie niepełnosprawne dziewczynki. Jednej z nich  kazał dotykać swoich miejsc intymnych. Wszystko widział 10-letni chłopiec, który od razu pobiegł do pedagoga szkolnego i opowiedział o całej sytuacji.

W tym czasie została wezwana policja. Poproszono aby przyjechali nieoznakowanym radiowozem. Na kolejnej przerwie dzieci rozpoznały mężczyznę i  głośno krzyczały "to on". Wtedy pedofil spłoszył się i uciekł w osiedle pomiędzy bloki. W pogoń za nim rzucił się wicedyrektor szkoły, który przeskoczył przez ogrodzenie. Po dłuższym pościgu udało się złapać i obezwładnić 27-latka.

Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał zarzut  zmuszania osoby małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej przy użyciu przemocy. Podczas składania zeznań przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Po roku śledztwa - Prokurator Rejonowy w Gorzowie skierował akt oskarżenia przeciwko Dawidowi W. o popełnienie szeregu przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

- Oskarżonemu zarzucono dokonanie kilku czynów polegających na usiłowaniu doprowadzenia małoletnich do obcowania płciowego lub poddania się innym czynnościom seksualnym, a także na doprowadzeniu do obcowania płciowego i wykonania innych czynności seksualnych – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury.

Jak się okazało, molestowanie dziewczynek z ZS nr 14, to nie jedyne jego „grzechy”. - Zarzuty obejmują także prezentowanie treści pornograficznych małoletnim za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej i teleinformatycznej oraz posiadania takich treści w urządzeniach elektronicznych – wylicza Witkowski.

Dawidowi W. grozi od 2 do 12 lat więzienia. Oskarżony przyznał się do molestowania dziewczynki, jednak co do pozostałych zarzutów - stwierdził, że to małoletnie nawiązywały z nim kontakt. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości