Ruszyły prace na Okulickiego i Kombatantów

6 września 2016, 14:25, Marcin Kluwak
fot. Anna Warchoł
Docelowo będzie tam duże rondo, z zielenią i torami tramwajowymi – jednak w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powstanie tam rondo tymczasowe. Mowa tu o skrzyżowaniu ulic Kombatantów i Okulickiego.

Prace na tym skrzyżowaniu ruszyły kilka dni temu. Na samym początku robotnicy musieli poszerzyć „tarczę” skrzyżowania, aby zapewnić przejezdność autobusów komunikacji miejskiej po rondzie. Jak zapewnia Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu, podczas prowadzenia prac nie będzie konieczności zamykania ruchu i organizowania objazdów. - Tam są dosyć szerokie wloty i prace będą mogły być prowadzone w czasie ruchu a czasami nawet w nocy – mówi Krajczyński.

Jaki jest cel budowy tymczasowego ronda? To rozwiązanie ma znacznie poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Od czasu zmiany organizacji ruchu, czyli od blisko roku nie ma dnia, aby nie dochodziło tam do mniej lub bardziej groźnych incydentów. - Wielu kierowców wciąż jeździ na pamięć, nie patrząc wcale na znaki drogowe i bardzo często wymusza pierwszeństwo przejazdu – mówi Marek z Pomocy Drogowej Anhol, który wielokrotnie zabierał rozbite samochody z tego skrzyżowania.

Po zmianie organizacji ruchu na tymczasowym rondzie zostanie namalowane oznakowanie poziome poziome w postaci tzw. „martwego pola”, będzie też z daleka widoczny czerwony pierścień. - Na środku przykręcone progi, które będą miały zniechęcić kierowców do przejeżdżania na wprost – tłumaczy Krajczyński. W pierwszym dniu funkcjonowania nowego ronda, kierowcom pomagać mają policjanci, którzy będą informować kierowców o zmianie organizacji. Przed samym skrzyżowaniem mają być też zainstalowane pionowe znaki ostrzegawcze.

Docelowo w tym miejscu ma zostać wybudowane rondo, z pasami zieleni i linią tramwajową, która przebiegać będzie przez środek – zdradza Krajczyński. - Pracujemy obecnie nad studium wykonalności dla nowej linii tramwajowej i wszystko wskazuje na to, właśnie w tym miejscu powstanie duże rondo – dodaje inżynier.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości