Wiadomości

Prace przy estakadzie kolejowej w Gorzowie jeszcze w tym roku!

5 września 2016, 15:28, Anna Warchoł
fot. Marcin Kluwak
Znamy już wykonawcę estakady kolejowej. W październiku zostanie podpisana umowa z firmą Intercore, która wygrała przetarg. Wówczas wykonawca będzie mógł przystąpić do prac. Na ukończenie inwestycji będzie miał czas do końca 2018 roku.

Po niespełna roku od ogłoszenia przetargu na modernizacją zabytkowej estakady w Gorzowie, znamy już wykonawcę. Spośród 15 firm, które zgłosiły się do postępowania przetargowego – wybrano Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Intercor z Zawiercia. To właśnie ta firma złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Umowa PKP PLK z firmą ma zostać podpisana w październiku. Po dokonaniu formalności, wykonawca będzie mógł przystąpić do pierwszych prac przygotowawczych. Należy pamiętać, że na czas prowadzonych robót zostanie wstrzymany ruch kolejowy na estakadzie - to dopiero wiosną 2017 roku.  W związku z tym, w ramach inwestycji zostanie wybudowany peron przy ul. Teatralnej z którego będą mogli korzystać pasażerowie.

Co istotne, inwestycja obejmie przede wszystkim wzmocnienie ponad 50 nisz, modernizację 5 wiaduktów stalowych, renowację tuneli i przejść pod torami, modernizację wiat peronowych oraz remont betonowego muru oporowego o długości 310 metrów. Ponadto zostanie wybudowane odwodnienia torowiska oraz wymieniona zostanie nawierzchnia torowa i zostaną wyremontowane przejazdy kolejowe.

Firma Intercor będzie miała czas do końca 2018 roku na ukończenie inwestycji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości